DirectX12 Performansı Nasıl Arttırılır?

Lejax

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GPU: RTX 4060
CPU: Ryzen 7 7735HS
RAM: 24GB 4800 MHz DDR5
Meslek
Elektrik Elektronik Mühendisi - Öğrenci
Arkadaşlar benim ekran kartım GTX 750 TI. Bu ekran kartında Dx12 performansı çok düşük. O kadar düşük ki CoD Warzone'da en düşük ayarlar ve çözünürlük ölçeklendirmesi düşük olmasına rağmen sabit 30FPS alamıyorum. Bu arada işlemcim AMD FX 6100, eski biliyorum. Bu performansı arttıracak bir yöntem var mı? Şimdiden herkese teşekkür ederim. İyi günler.

Hepsiburada, Itopya veya herhangi bir teknoloji magazasinin sitesine giriyoruz. Begendigimiz ve islemcimizle uyumlu calisacak bir ekran kartini seciyoruz. Sayfanin hemen sag tarafinda "satin al" butonuna tikliyoruz ve odeme bilgilerimizi girip devam et butonuna tikliyoruz. 3D Secure kodumuzu girdikten sonra urunun elimize gelmesini bekliyoruz. Urun elimize geldigi zaman telefonumuzla kargoyu acarken video kaydina giriyoruz zira ekran kartinda bulunan herhangi bir kirilma/bozukluk bizden once olustugunu kanitlayabilmemiz icin. Unboxing videomuzu cektikten sonra kasaya takiyoruz ve oyunlarda artik daha yuksek FPS aliyoruz.
Overclock yapmayi deneyin, ekran cozunurlugunu hafif arttirin belki FPS artisi saglarsiniz.

Hocam, bu kartın maalesef DirectX 12 performansı fazla iyi değil. DirectX 11 kullanın derim.

DX12 performansı genel olarak iyi değil zaten.

BF1 ve BF5 oyununda DX11 kullanıyorum ben, 12 kullandığımda hata veriyor bir zaman sonra ve %20 civarı FPS farkı oluşuyor.

DX12 performansı genel olarak iyi değil zaten.

BF1 ve BF5 oyununda DX11 kullanıyorum ben, 12 kullandığımda hata veriyor bir zaman sonra ve %20 civarı FPS farkı oluşuyor.

Bu genel olarak kötü yapmaz. 1 ve 5'de DX12 kullanmayın zaten oyun motoruyla doğru dürüst uyum sağlamadığını düşünüyorum, onun dışında DX12 yeni sistemlerde sorunsuz.

Bu genel olarak kötü yapmaz. 1 ve 5'de DX12 kullanmayın zaten oyun motoruyla doğru dürüst uyum sağlamadığını düşünüyorum, onun dışında DX12 yeni sistemlerde sorunsuz.

Uyum sorunu olduğu doğru. Ben DX12'yi BF1 ile denedim ve beğenmedim. Denediğim vakitte DX12 kullanan başka bir oyun yoktu hatırladığım kadarıyla. Şuan Cyberpunk gibi oyunlarda gözle görülür bir artış sağlar bence.

Bu arada hayal kırıklığı olmuştu BF1 oyununda, çok şişirmişlerdi %40 performans artışı sağlayacak diye.

Hocam, bu kartın maalesef DirectX 12 performansı fazla iyi değil. DirectX 11 kullanın derim.
Biliyorum kötü olduğunu ona yapacak bir şey yok maalesef. Belki bazı komutlar ile 4-5 FPS daha fazla alabilirim diye sorayım dedim. Oyunları DirectX11'de oynuyorum zaten. Sadece CoD Warzone için sormuştum.

@efedesu keşke imkanım olsa da yeni kart alabilsem ama maalesef yok. Ayrıca OC işlerine pek girmek istemiyorum çünkü kart zaten referans modeli. Ayrıca pinli değil. Pinsiz kartlarda OC pek işe yaramıyormuş.
Neyse hocam vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ederim. İleride yeni PC alabilirsem oynarım artık:D

Yeni konular

Geri
Yukarı