Direksiyon seti seçimi

@Akif9748 ve @Affansen hocam hazır ikinizi birden bulmuşken bana Arduino ile yapmak için gerekli malzeme listesi yapabilir misiniz biriniz rica etsem biliyorum konu yapmışsınız bunun için gerçi ama ben tam anlayamadım kusura bakmayın yani hangi malzemelerden kaç tane lazım bana. Bir de bu klon olanla da yapabilir miyim bu işi.

Bahsettiğim vatandaş.

@Akif9748 ve @Affansen hocam hazır ikinizi birden bulmuşken bana Arduino ile yapmak için gerekli malzeme listesi yapabilir misiniz biriniz rica etsem biliyorum konu yapmışsınız bunun için gerçi ama ben tam anlayamadım kusura bakmayın yani hangi malzemelerden kaç tane lazım bana. Bir de bu klon olanla da yapabilir miyim bu işi.
Klonla oluyor zaten.
Elindeki direksiyonu kullanabilirsin biraz da.
Leonardo 50 lira. Sana kablo da gerekebilir, 70 lira oluyor hepsi kargoyla.
Encoder gerek bir de 900 derece için. Onu yazıcılardan buluyoruz. Veya netten ama nette pahalı (120).
Sen debriyaj ve H vites düşünüyor musun? Bence H vitese gerek yok, sen ne dersin?

Klonla oluyor zaten.
Elindeki direksiyonu kullanabilirsin biraz da.
Leonardo 50 lira. Sana kablo da gerekebilir, 70 lira oluyor hepsi kargoyla.
Encoder gerek bir de 900 derece için. Onu yazıcılardan buluyoruz. Veya netten ama nette pahalı (120).
Sen debriyaj ve h vites düşünüyor musun? Bence h vitese gerek yok, sen ne dersin?

Sizi de yormamak için YouTube'a bakıyordum hocam. Orada genelde hep potansiyometre kullanmışlar sınırsız olanından ama sanırsam sizin dediğiniz ayrı bir olay.
H vites çok gerekli mi bilmiyorum ama yapması aşırı zor ve pahalı değilse yapabilirim hocam. Elimdeki setin pek kendine hayrı yok vallahi hocam 😁
1618258878669.png

Orada genelde hep potansiyometre kullanmışlar sınırsız olanından ama sanırsam sizin dediğiniz ayrı bir olay.
Sınırsız olanın tık tık diye geçiş yaptığını da görmüşsünüzdür, tavsiye edilmiyor.
Orada genelde hep potansiyometre kullanmışlar sınırsız olanından ama sanırsam sizin dediğiniz ayrı bir olay.
Encoder bulamazsanız, az dönen potansiyometreyi çok dönen hale getirmek için 3D yazıcıdan bastırabilirsiniz birine, encoderden ucuza gelir, ve 900 dereceye kilitlenir, ama FFB olmaz.
Bendeki de bundandı. Bunun üzerine kurdum.

Sınırsız olanın tık tık diye geçiş yaptığını da görmüşsünüzdür, tavsiye edilmiyor.

Encoder bulamazsanız, az dönen potansiyometreyi çok dönen hale getirmek için 3D yazıcıdan bastırabilirsiniz birine, encoderden ucuza gelir, ve 900 dereceye kilitlenir, ama ffb olmaz.

Bendeki de bundandı. Bunun üzerine kurdum.

Sağ olun hocam öncelikli amacım sıfırdan yapmak için ne kadar ve hangi parçalar lazım onun bir listesini yapmak olacak liste yapabilirsem buraya yine yazarım(havyam falan var lehim yapan biriyim ama ellerde biraz titreme var çalışan direksiyonu hiç etmeyeyim de) tekrardan teşekkür ederim. Bakalım beni neler bekleyecek.

Sağ olun hocam öncelikli amacım sıfırdan yapmak için ne kadar ve hangi parçalar lazım onun bir listesini yapmak olacak liste yapabilirsem buraya yine yazarım(havyam falan var lehim yapan biriyim ama ellerde biraz titreme var çalışan direksiyonu hiç etmeyeyim de) tekrardan teşekkür ederim. Bakalım beni neler bekleyecek.
Size önerim o direksiyonun kabı ile yapacaksanız FFB düzeneği sığmıyor. Ama 900 derece yapılabilir. Ben VH-5 için başka direksiyonun kabını aldım.
Sizi de yormamak için YouTube'a bakıyordum hocam. Orada genelde hep potansiyometre kullanmışlar sınırsız olanından ama sanırsam sizin dediğiniz ayrı bir olay.
H vites çok gerekli mi bilmiyorum ama yapması aşırı zor ve pahalı değilse yapabilirim hocam. Elimdeki setin pek kendine hayrı yok vallahi hocam 😁
Eki Görüntüle 971531
Elinizden bu tür işler geliyorsa kolay. Benim babamın elinden geliyordu bu tür işler, aleti de vardı bir şeyler yapmaya çalıştık. @Akif9748'de fotoğrafları olacaktı benimkinin. Paylaşabilir eğer varsa. Ben sildim galiba. :D

Bu arada size tavsiyem eğer bütçe varsa DFGT bakın, çünkü ben de bunu yaparken çok hevesliydim ama motorlardan dolayı FFB keyfi alamadım tam olarak. DFGT alıp vites yapabilirsiniz. Dediğim gibi bütçe varsa temiz DFGT bulunabilir yoksa bizim yöntemi uygulayabilirsiniz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı