Direnç lastigi için 15 mi 25 Kg'lik mi tercih edilmeli?

salih yigit645

Femtopat
Daha fazla  
Şimdi Decathlon'dan direnç bandı alacağım barfiks çekmek için. Kilom 55. boy 1.67. Sizce 15Kg'lik olanı mı alayım yoksa 25 Kg'lık olanı mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi Decathlon'dan direnç bandı alacağım barfiks çekmek için. Kilom 55. boy 1.67. Sizce 15Kg'lik olanı mı alayım yoksa 25 Kg'lık olanı mı?
Direnç bantlarını barfikste kilonun bir kısmını taşıması mantığıyla almak gayet iyi bir fikir. Ancak biz bu soruya net cevap veremeyiz senin spor geçmişini, bugüne kadar kazandığın kuvveti,kaç set kaç tekrar amaçladığını, barfiksi tek mi, ilk mi yoksa son hareket olarak mı yapacağını vs bilmediğimiz için net bir şey diyemeyiz bence ikisini de al. Nasıl olsa başka hareketler için ya da bazı hareketlerde drop setler için vs. lazım olurlar

Son düzenleme:
Sırf Barfiks çekebilmek için direnç bandı almanın maddi açıdan mantıklı olduğunu düşünmüyorum. İyice ilerler, Front Lever gibi becerileri öğrenecek seviyeye gelirsin o zaman bakılır ama şimdi barda asılı kalıp negatif barfiks yapman yeterli.

Sırf Barfiks çekebilmek için direnç bandı almanın maddi açıdan mantıklı olduğunu düşünmüyorum. İyice ilerler, Front Lever gibi becerileri öğrenecek seviyeye gelirsin o zaman bakılır ama şimdi barda asılı kalıp negatif barfiks yapman yeterli.
Katılmıyorum, negatifler yeterli değil kesinlikle bantla başlamak iyidir.

Geri
Yukarı