Diş çürüğü geçer mi?

Furkan Demirkıran

Kilopat
Süper Moderatör
Herkese merhaba güzel insanlar, ya bu dişlerimin nereden baksanız hepsi çürük. Dişlerimi fircaliyorum artık ama ben çürüklerin gitmesini istiyorum öyle bir imkan varsa nasıl olacak? Öyle bir imkan yoksa ne gibi önlemler alayım? Tavsiyelere açığım. Dişlerimin yapısı çok güzel, hoş duruyor takma dişler gibi aynı tek sorun çürükler.

Tuhaf olan bir durum daha var. Üst dişlerimde çürük yok, sadece alt dişlerimin hepsinde var hemen hemen anlamadım bu nasıl oldu?

Son düzenleme:
Herkese merhaba güzel insanlar, ya bu dişlerimin nereden baksanız hepsi çürük. Dişlerimi fircaliyorum artık ama ben çürüklerin gitmesini istiyorum öyle bir imkan varsa nasıl olacak? Öyle bir imkan yoksa ne gibi önlemler alayım? Tavsiyelere açığım.
Gitmez :p

Öncelikle geçmiş olsun, diş çürüğü gerçekten sıkıntılı bir olay. Ağrısı, sızısı; bir de dolgusu var, dolgu sonrası ağızda geçmeyen uyuşma hissi... Konuya gelecek olursak: Bildiğim kadarıyla diş çürüğü kendi kendine geçmiyor maalesef :( , aynı soruyu ben dolguya gittiğim diş hekimine sormuştum. Bir de diş çürüğünü önlemek için günde en az 2 kez sabah akşam diş fırçalamamı, ve şekerli ve gazlı içecekleri mümkün olduğunca az tüketmemi söylemişti (hem şekerli hem gazlı olanlar daha fazla zarar veriyormuş dişe. ) Bence en kısa sürede randevu alırsanız iyi olur, çürüğün daha fazla ilerlememesi için.

Herkese merhaba güzel insanlar, ya bu dişlerimin nereden baksanız hepsi çürük. Dişlerimi fircaliyorum artık ama ben çürüklerin gitmesini istiyorum öyle bir imkan varsa nasıl olacak? Öyle bir imkan yoksa ne gibi önlemler alayım? Tavsiyelere açığım.

Vücud da kendini yenileyemeyen şey diş'tir diye biliyorum/hatırlıyorum, diş çürükleri için dolgu yapılır, yani çürük olan yerleri kesip dolgu koyar, dolgu öyle çıkmaz merak etmeyin, eyer çok çürümüş ise çekilebilir, çekilmeyedebilir, çekmek yerine ve dolgu yapmak yerine kanal tedavisi de yapabilirler, benim çekilecek di, ama dişçi kanal tedavisi ile kurtarmayı deniyceğimizi söyledi kurtardık, bunun dışında başka altarnatifler de var, ama daha fazla çürütmeden gidin kontrole.

Yeni konular

Geri
Yukarı