Diş fırçalama önerisi

Ne yapacağız o zaman?

Alkolün dişlere pek iyi geldiği söylenemez. Ondan öyle demiştir.
Bahse konu dediğiniz şey çok fazla miktarda kullanılınca olur aynı mantıkla flörürsüz diş macunu almak lazım fakat pekte sağlıklı temizliğini yapacağı söylenemez küçük miktardaki alkol dişe zarar vermez bu alkol miktarı birçok şeyde vardır bile sadece buna mı takıldık yani.

Ben de bilmiyorum. Denilene gore fazla olan dis macununu tukurecegiz, sadece tek bir kaynakta boyle yazmiyor İngilizce yazinca da onerilmemis fircaladiktan sonra suyla gargara yapmak, florur etkisini azaltiyormus. Yani, suyla gargara olmayacak. Belki buna ozel normal su harici bir gargara seyi vardir.
Tükürerekte geçmiyorda bende anlamadım gargara olmadan nasıl temizleneceğini.

Bahse konu dediğiniz şey çok fazla miktarda kullanılınca olur aynı mantıkla flörürsüz diş macunu almak lazım fakat pekte sağlıklı temizliğini yapacağı söylenemez küçük miktardaki alkol dişe zarar vermez bu alkol miktarı bir çok şeyde vardır bile sadece buna mı takıldık yani.
Evet, buna takıldık. Ayrıca diş macununu florürsüz almak lazım zaten.

İnancı açısından diyor olabilir.
Yani birşey demek istemiyorum ama alkolün iyi olduğu yer vardır kötü olduğu yer vardır bu herşey için geçerli olabilir.

Evet, buna takıldık. Ayrıca diş macununu florürsüz almak lazım zaten.
Diş macununu yemek niyetine tüketip kaşık kaşık alıp yutacaksan riskli olur normal fırçalamada hiçbir şey olmaz aksine olması daha iyi olur içinde.

Diş macununu yemek niyetine tüketip kaşık kaşık alıp yutacaksan riskli olur normal fırçalamada hiçbir şey olmaz aksine olması daha iyi olur içinde.
5 gramı bile zararlı kardeşim florürün. Aklı başında bütün diş hekimleri Eyüp Sabri Tuncer ve Biomed gibi macunları önerir. İnsanları aptallaştırdığı ve bu amaçla da kullanıldığı bilinen hakikattır. Yanlış anlama ama florürün yarar sağladığı için kullanılmasına inanmak bayağı saflık. Yıllardır Biomed kullanırım, hiçbir sorunum yok dişlerimde.

5 gramı bile zararlı kardeşim florürün. Aklı başında bütün diş hekimleri Eyüp Sabri Tuncer ve Biomed gibi macunları önerir. İnsanları aptallaştırdığı ve bu amaçla da kullanıldığı bilinen hakikattır. Yanlış anlama ama florürün yarar sağladığı için kullanılmasına inanmak bayağı saflık.
Diş macunu IQ düşürür diyenlerinde IQ düzeyine bakmamız lazım yarım saat bunu tartışmak bile IQ düşürür emin ol.

Diş fırçalamaya başlamadan önce ağzı su ile çalkalamanın zararı var, siz karıştırdınız herhalde.

Diş macunlarında bile bol su ile ağzınızı çalkalayın yazar.

Diş macunu IQ düşürür diyeninde IQ düzeyine bakmamız lazım yarım saat bunu tartışmak bile IQ düşürür emin ol.
Ayrıca florürün kullanıldığı tavuk bulyonların, sigaraların, hazır yiyeceklerin ve meşrubatların ne kadar zararlı olduğunu anlatmamıza gerek bile yok sanırım. Ayrıca tek olay IQ değil kardeşim. Açıp biraz tarih okursan florürün ne amaçla kullanıldığını da görürsün.

Ayrıca florürün kullanıldığı tavuk bulyonların, sigaraların, hazır yiyeceklerin ve meşrubatların ne kadar zararlı olduğunu anlatmamıza gerek bile yok sanırım. Ayrıca tek olay IQ değil kardeşim. Açıp biraz tarih okursan florürün ne amaçla kullanıldığını da görürsün.
Tarihi senden çok daha iyi biliyorum emin olabilirsin günlük dış fırçalamada kullanılan flörür IQ düşürmez zehirlemez ek olarak flörürü zaten gün içinde kendin alıyorsun haberin olsun.

Söylediğiniz şeyler doğru değil ve alakasız ayrıca bu düşünceyi en son babaannemin WhatsApp durumunda ki Facebook gönderisinde görmüştüm. Şaka yapmıyorum.

Verdiğin sitenin bilimsellik alanında saygınlığı ne kadar birşey demeyeceğim çünkü birşey söylendiği zaman haksız rekabet zarf zurt uğraşmak zorunda kalabiliyor insan.

Geri
Yukarı