Diş hekimliği fakültesi okunur mu?

Gamer4545

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
YKS açıklandı. Aklımda kesin bir meslek yoktu ama olursa tıp giderim diyordum kendime. Ne yazık kı tıp olmayacak gibi. Sonra da diş hekimliği geliyor zaten. Mezun olduktan sonra iş bulma sıkıntısı, okuma zorluğu gibi konular açısından diş hekimliği nasıldır? Diş hekimi olabilirim diyebilmem için ne gibi özelliklerim olmalı? Okuyan varsa fikirlerini merak ediyorum. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim abim diş hekimi ama kendisi bana kesinlikle tavsiye etmiyor. Keşke öğretmen olsaydım der hep [emoji3] Ama şöyle bir bakınca da işe başlayalı 6 yıl oldu evini arabasını aldı böyle bakınca da iyi bir iş gibi. Ama üniversite de okurken bana diş lazım derdi hastaneye gider kavanoz verirdik öyle diş toplamışlığımız var, yani okul çok rahat değil sanırım.

Hocam naptınız? Çok merak ediyorum çünkü bende şuan ikilemdeyim.
Geç cevap için özür dilerim. Anadolu'nun aziz bir kentinde tıp fakültesi okumaktayım. Bu sene 5. sınıfı bitirdim ve son sınıfa geçtim. Ama dürüst düşüncem, diş hekimliği de okusam pişman olmazdım ve şimdi de pişman değilim. Mühendis olup da yurtdışına çıkma da cabası :p. Ama yine tercih yapacak olsam, bitirdikten sonra iş kurma konusunda, para sıkıntısı çekmeyeceksem diş hekimliğini seçerdim. Ama bitirince gidip çalışayım istiyorsan sadece tıp doğru tercih olabilir. Eğer mühendislik aklında hiç yoksa bunları düşünmeni öneririm. Yolun açık olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı