Dış kaynaktan personel olarak muvazzaf subay veya astsubay mı olunuyor?

Türk_ Özü

Decapat
Daha fazla  
Bildiğiniz gibi jandarma sahil güvenlik akademisi (JSGA) lisans mezunları için subay ve astsubay ön lisans mezunu astsubay olabiliyor. Kılavuza bakıldığında siyaset bilimi ve kamu yönetimi okuyorum, sınıflandırmada personel olarak başvurulabileceği yazıyor. Burada personel sivil memur mu yoksa asker (subay, astsubay) demek mi?

Bildiğiniz gibi jandarma sahil güvenlik akademisi (jsga) lisans mezunları için subay ve astsubay ön lisans mezunu astsubay olabiliyor. Kılavuza bakıldığında siyaset bilimi ve kamu yönetimi okuyorum, sınıflandırmada personel olarak başvurulabileceği yazıyor. Burada personel sivil memur mu yoksa asker (subay, astsubay) demek mi?

Alımın detayı vardır. Düz memurda alıyor askerde hangisine başvuru varsa yani.

Eğer bunu diyorsan düz memur alıyor. Asker değil.

Düz memur dediğime bakma branş çok. Terzidir vs 657'ye bağlı yani.

Evet hocam okuduğum bölümde işaretlenen kısım Personel . Personel olarak kastedilen Astsubay olmak isteyenleride içine alıyormu yoksa sivilmi onu öğrenmek istedim.

Eğer bunu diyorsan düz memur alıyor. Asker değil.

Düz memur dediğime bakma branş çok. Terzidir vs 657'ye bağlı yani.
Yok hocam şuhttps://www.jandarma.gov.tr/2024-yili-muvazzafsozlesmeli-astsubay-temini

Evet hocam okuduğum bölümde işaretlenen kısım personel. Personel olarak kastedilen astsubay olmak isteyenleride içine alıyor mu yoksa sivilmi onu öğrenmek istedim.

Hocam okuduğun ilan nedir senin.

Attığın ilan direk askeri personel alımı. Memur değil yani astsubay olursun ama braş astsubayı ama mesela bilgi teknolojileri demiş orada masa başı tarz olursun ama yine astsubaysın.

Attığın ilan direk askeri personel alımı. Memur değil yani astsubay olursun ama braş astsubayı ama mesela bilgi teknolojileri demiş orada masa başı tarz olursun ama yine astsubaysın.

Evet hocam okuduğum ilanı attım.

Askeri Personel Astsubay alımı evet hocam sağolun.

Dosya Ekleri

• 2024__ASTYILI_JGNKLIGI_MUVAZZAF_SOZLESMELI_ASTSUBAY_TEMINI.pdf
    3,1 MB · Görüntüleme: 8
Yani yani. Galiba asayis diye yazmiyorda eminde degilim. En son 2016 da bakiyordum degistiyse bilemem. Ama bu attiklarin brans. O isleri yaparsin yani. Komando gibi dag bayir gezmezsin.
Amacımın peşinden gitmek yapıma uygun yapacağım bir işi yapmak istiyorum hocam. Ruhu taşımak istiyorum. Pomem de olur ama Jandarma Subayı için ne olur ona şuan- kinden 4 5 kat daha sağlam hazırlanmak gerek evet ama Astsubay olursa muhteşem olur. Komando değil fakat yine de temasta Asayiş olur tanılar sorun maalesef ki Subay için.

Yeni konular

Geri
Yukarı