Diş teli takmak acıtıyor mu?

2 diş çektirdim. Biri azı dişimdi ve çekerken parçalara ayrıldı ağzımda. Yaklaşık 45 dakika sürdü. Bir diğeri de sivri dişimin arkasındaki dişti, 20 saniyede falan çekildi. Bu iki çekilmede de hiç ağrı hissetmedim. Biraz ağrı vardı açıkçası ancak tatlı gelen bir ağrı vardır bilir misin bilmem. Böyle ağrır ama onu daha çok yapasın gelir, daha çok ağrıtasın gelir. O tip bir ağrı yaşamıştım. Çekildikten sonra da pek ağrı, sızı vs. olmadı.

Dostlar güncelleme yapıyorum : 1 ay önce diş tellerim takıldı. Ve dişlerim çekilmedi dolgu yapıldı sadece. Ve merak edenler için dolgu hiç acıtmıyor. Acıtırsa doktorunuza söylüyorsunuz ve sorun bitiyor. Diş telleri konusu ise : Teller takılınca acıtmıyor, ama 3-4 gün boyunca hiç bir şey yiyemiyorsunuz baya ben 1 kase küçük porsiyon pilavı bile 30 dakikaya yakın bir sürede bitirebilmiştim ilk günümde. Çok acıtıyor ama 1 hafta sonra yemek yiyebiliyorsunuz. Sadece ön dişlerinizle yemeği ısıramıyorsunuz mesela döneri ısıramıyorsunuz küçük parçalar halinde bölüp ağzınıza atmanız gerekiyor, ama o da 2-3 aya geçiyor. Ve ayrıca her ay da diş telleriniz değiştiriliyor. Ama değişim gününden yaklaşık 3-4 gün önce diş telleriniz oynamaya başlıyor sadece onu her yemekten sonra elinizle düzeltmeniz gerekiyor. Benim yaşadığım süreç böyle. Cevap veren herkese teşekkürler.

Dostlar güncelleme yapıyorum: 1 ay önce diş tellerim takıldı. Ve dişlerim çekilmedi dolgu yapıldı sadece. Ve merak edenler için dolgu hiç acıtmıyor. Acıtırsa doktorunuza söylüyorsunuz ve sorun bitiyor. Diş telleri konusu ise: Teller takılınca acıtmıyor, ama 3-4 gün boyunca hiçbir şey yiyemiyorsunuz bayağı ben 1 kase küçük porsiyon pilavı bile 30 dakikaya yakın bir sürede bitirebilmiştim ilk günümde. Çok acıtıyor ama 1 hafta sonra yemek yiyebiliyorsunuz. Sadece ön dişlerinizle yemeği ısıramıyorsunuz mesela döneri ısıramıyorsunuz küçük parçalar halinde bölüp ağzınıza atmanız gerekiyor, ama o da 2-3 aya geçiyor. Ve ayrıca her ay da diş telleriniz değiştiriliyor. Ama değişim gününden yaklaşık 3-4 gün önce diş telleriniz oynamaya başlıyor sadece onu her yemekten sonra elinizle düzeltmeniz gerekiyor. Benim yaşadığım süreç böyle. Cevap veren herkese teşekkürler.

Dostum selam, 1.5 hafta öncesi alt dişlerime takıldı benim de. Doktor ve orada konuştuğum birkaç kişi çok ağrı yapar diyorlardı. Bende hiç ağrı yapmadı. Ön dişlerimi kullanmam yasaktı zaten arka dişlerle yerken acıyordu sadece, 1 hafta sürdü bu acı şu an sorun yok. Ağrı dedikleri bu bir şeyler yerken oluşan acıya mı deniyor? Hiçbir şekilde bir ağrı olmadı çünkü.

Dostum selam, 1.5 hafta öncesi alt dişlerime takıldı benim de. Doktor ve orada konuştuğum birkaç kişi çok ağrı yapar diyorlardı. Bende hiç ağrı yapmadı. Ön dişlerimi kullanmam yasaktı zaten arka dişlerle yerken acıyordu sadece, 1 hafta sürdü bu acı şu an sorun yok. Ağrı dedikleri bu bir şeyler yerken oluşan acıya mı deniyor? Hiçbir şekilde bir ağrı olmadı çünkü.
Evet dostum bir şeyler yerken oluşan acı ve normalde de biraz ağrı yaptı bende ilk gün sonra bitti ağrı.

Yeni konular

Geri
Yukarı