Diş teli taktırdım ancak amacını anlayamadım

Konu başlığını düzgün yazamadım biliyorum. Dün diş teli taktırdım. Dilimin altında diş çıkmıştı. O üste doğru gelecekmiş. O nasıl olacak? Ve zaten sadece üst dişlerime teli taktılar. Babam yalandan taktılar para için diyor. Sizce?

Ben 17 sene önce taktırdım. Çok memnunum. Sende memnun kalacaksın biraz sabret sadece ☺

Dişlerin arasını kapatmak için takılıyor diş teli.
Dişlerimin arasında boşluk yok ki.
Ben 17 sene önce taktırdım. Çok memnunum. Sende memnun kalacaksın biraz sabret sadece ☺
Çok sıkıyor acıtıyor. Çıkarttırmak için yer arıyorum neden yaptırdım ki diye düşünüyorum. 3 yıl nasıl sabrederim bilmiyorum.

Konu başlığını düzgün yazamadım biliyorum. Dün diş teli taktırdım. Dilimin altında diş çıkmıştı. O üste doğru gelecekmiş. O nasıl olacak? Ve zaten sadece üst dişlerime teli taktılar. Babam yalandan taktılar para için diyor. Sizce?
Birebir aynı sebeple taktım.Sonra o diş ne yaparsalar yapsın dönmedi çektiler. :D

Diş telini boş görmeniz çok tuhafıma gitti. Abim de kardeşim de taktırmıştı. İkisinin dişleri de inci gibi duruyor. En ufak yamukluk, sıkıntı kalmadı. Aşamalı olarak ilerleyecektir. Ancak neden böyle yaptınız diye sorarsanız doktor mantığını size açıklar diye düşünüyorum.

Diş telleri sıkılaşarak zamanla belli bir hizaya getiriyor dişleri diye biliyorum. Faydası olduğu bariz ancak şu durumda sizde olur mu bilemem.

Dişlerimin arasında boşluk yok ki.

Çok sıkıyor acıtıyor. Çıkarttırmak için yer arıyorum neden yaptırdım ki diye düşünüyorum. 3 yıl nasıl sabrederim bilmiyorum.
Zamanla alışılıyor diye biliyorum kullananlardan duyduğum kadarıyla .

Yeni olduğu için böyle hissediyorsun birkaç aya varlığını bile unutacaksın. Öyle "3 yıl bu hissi çekeceğim" diye bir durum yok.

Ben toplamda 9 sene çektim o işi. Aparey ile başladı head gear ile devam etti. Sonra dişlere tel takıldı, ardından tekrar aparey ve bitti. Ama bitene kadar da ne ağrılar çektim bir ben bir allah bilir.

Geri
Yukarı