Dışardaki yemekler ne kadar zararlı?

soulflyep

Picopat
Daha fazla  
18 yaşında bir birey olarak ailem dışarıda yemek yediğimi öğrendiklerinde sürekli kızma peşindeler, zararlı olduğunu ileride hastalıklara yakalanacagimi vb. Zaten ayda 1-2 defa dışarıda yiyen birisiyim (KFC, popeyes, MC donalds...)Ne kadar zararı olabilir ki insan vücuduna? Siz tüketiyor musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
18 yaşında bir birey olarak ailem dışarıda yemek yediğimi öğrendiklerinde sürekli kızma peşindeler, zararlı olduğunu ileride hastalıklara yakalanacagimi vb. Zaten ayda 1-2 defa dışarıda yiyen birisiyim (KFC, popeyes, MC donalds...)Ne kadar zararı olabilir ki insan vücuduna? Siz tüketiyor musunuz?
Yağ oranı çok fazla ve donmuş gıdalar kullanıldığı için sağlıklı değil lakin ayda 2 kere yemekle bir şey olacağını düşünmüyorum. Ben genel olarak kendim hazırlıyorum dışardan yesem hem hijyenik bulmuyorum hem çok maliyetli bir KFC menüsü 80TL.

18 yaşında bir birey olarak ailem dışarıda yemek yediğimi öğrendiklerinde sürekli kızma peşindeler, zararlı olduğunu ileride hastalıklara yakalanacagimi vb. zaten ayda 1-2 defa dışarıda yiyen birisiyim (KFC, popeyes, MC donalds...)Ne kadar zararı olabilir ki insan vücuduna? Siz tüketiyor musunuz?

Çok zararı olmaz onun. Yalnız yediğin yer önemli. Uzun yola çıktığında zincir bir benzinlik (Shell, bp vb.) Yerlerden tüket. Aksi halde zehirlenirsin. Yani zincir restoranlardaki yiyecekler sağlıklı olmasa bile biraz da olsa hijyenik.

Mesela hamburger zararlı değildir fakat köftesi hızlı şekilde pişirilen hamburgerler zararlı diye düşünüyorum. Çünkü köftenin yağı olduğu gibi içinde kalıyor bu da kilo demek.

Genel olarak bilindik yerlerden yemek çok önemlidir. Bunun dışında güncel zamanda saydığınız zincir restorantların hijyen koşullarını geçtim -ki o kısım zaten kötü- gıdalarındaki doymuş yağ oranları ve uzun süre bozulmadan kalması için eklenen katkı maddeleri ile tam bir zararlı yağ ve kimyasal deposu. Bu yüzden ailenizin size kızması bence gayet doğal. Eğer nasıl yapıldığını gördüğünüz ve hijyenine güvendiğiniz mekanlar varsa oradan yiyebilirsiniz. Mesela ben alıyorum ancak riskleri de göz önüne alıyorum. Bunları düşünün tartın ve kararınızı ona göre verin. Ben dışarıdan yemek istediğimde eğer o ay fazla kaçırmış isem aynı malzemeler ile evde yapıyorum hem porsiyon başı maliyet daha uyguna geliyor hem de sağlıklı bir yemek tüketmiş oluyorum, tavsiye ederim.

Ben her ay 2 tane hamburger bazen 3, bu tarz Fast food ürünleri tüketiyorum sağlığımda bir problemde yok bu düzeni 4 yıldır uyguluyorum.

Geri
Yukarı