Dışarıdaki internet kablosunu değiştirmek

drake146

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, ben kasaba yerinde oturuyorum ve yıllardır TürkTelekom kullanıcısıyım. 16 MB/s intenret için para ödüyorum ancak maks. aldığım internet 2 MB/s hatta bazen onu bile alamıyorum.

Geçenlerde TT aradı ve''internet altyapınızı değiştirdik lütfen modeminizi yeni nesil bir modemle değiştirin''dediler. Neyse yeni bir modem aldık ancak internet hızında hiç değişiklik yok bilgisayarıma kabloyla bağlı. Sonra müşteri hizmetlerini aradım ve sorunumu belirtti onlardan kaynaklı bir sorun olmadığını çatıdaki internet zımbırtısının hasarlı veya eskimiş olduğundan söz etti. Bu arada evimiz müstakil yani internet alıcısı çatıda bulunuyor ve oradan odama oradan da modeme geliyor. Şimdi ben ne yapayım değiştirirsem 10 MB/s falan olur mu gerçekten çekmeyenler bilmez 2 MB/s'nin kepazeliğini :(

Hat değerlerini görmem gerek. Modem arayüzüne girince oradan bana buraya hat değerlerinin ekran görüntüsünü paylaş.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı