Binadaki İnternet Kablosunu Değiştirmek

tamdemS

Kilopat
2 aydır internet hızım 4MBps geçmediği için D-Smart'ı aradım, bana hat değerlerimin çok kötü olduğunu ve kablomun yenilenmesi gerektiğini söyledi. Hangi tip kablo kullanacağımı ve kabloyu hangi hatta takacağımı bilmiyorum, size danışayım dedim. Bilgisi olandan yardım bekliyorum. Teşekkürler.

D-Smart 8Mbps ADSL kullanmaktayım.

Screenshot_1.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bina yapım yılı kaç? Bir ara çok kaliteli kablo kullanmışlar ki o zaman telefon popülermiş. Şimdilerde zil teli kalitesinde kablo kullanıyorlar, hız kaybı ondan.

5 yıllık bina ancak kablolar ince bant ile tutuyor birbirini. CAT6 kablo çekmeyi düşünüyorum. Bir tanıdığım kabloyu çekmekte bana yardım edeceğini söyledi. Ancak bu kabloyu çektiğimde, splitter kutusuna ihtiyaç duyacak mıyım, yoksa çıkan kabloyu modeme takıp kullanabilecek miyim?

DSL kablosunu değiştirmek için özel olarak mı başvurdunuz ? Yoksa internetinizin yavaş olduğunu belirtip buna kendileri mi karar verdi ?
Önce yavaştı, sonra komple gitti. Bir kaç kez aradım. Teknik servis gelip kablo yanmış dedi ve değiştirdi. Ondan beri internetim hızında.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı