Dışarıdan güncelleme atılırken kilitlenen POCO X3 Pro'ya Global ROM atılırsa düzelir mi?

Emocan_5806

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, benim POCO X3 Pro bir cihazım var ve buna MIUI stock ROM'una dışarıdan güncelleme atarken Mi hesabı ya da numara yüzünden kilitlendi ve oradaki numaraya herhangi bir erişimim yok. Bu yüzden telefon öyle kalmıştı ve şu anda Custom ROM atıp kullanıyorum fakat bunlarda da hatalar var. Mesela Evolution X kurmuştum fakat onda APK oyun gibi bazı şeyler çalışmıyor (uygulamaların 32 ve 64 Bit ayarıyla ilgili olduğunu düşünüyorum ve eğer düzeltmeyi bilen varsa söyleyebilir) ve PixelExperience kurdum ve o da Evolution X'teki aynı hatayı veriyor. LineageOS kurdum fakat bunda da jiroskop sensörü devre dışı oluyor ve bu yüzden ekran döndürmesi işe yaramıyor. Şimdi ben bu telefona MIUI'ın stock ROM'unun global sürümünü atarsam kilit kalkar mı? Bilgili kişilerin ulaşmasını diliyorum, saygılarla.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, benim POCO X3 Pro bir cihazım var ve buna MIUI stock ROM'una dışarıdan güncelleme atarken mi hesabı ya da numara yüzünden kilitlendi ve oradaki numaraya herhangi bir erişimim yok. Bu yüzden telefon öyle kalmıştı ve şu anda Custom ROM atıp kullanıyorum fakat bunlarda da hatalar var. Mesela Evolution X kurmuştum fakat onda APK oyun gibi bazı şeyler çalışmıyor (uygulamaların 32 ve 64 Bit ayarıyla ilgili olduğunu düşünüyorum ve eğer düzeltmeyi bilen varsa söyleyebilir) ve PixelExperience kurdum ve o da Evolution X'teki aynı hatayı veriyor. LineageOS kurdum fakat bunda da jiroskop sensörü devre dışı oluyor ve bu yüzden ekran döndürmesi işe yaramıyor. Şimdi ben bu telefona MIUI'ın stock ROM'unun global sürümünü atarsam kilit kalkar mı? Bilgili kişilerin ulaşmasını diliyorum, saygılarla.
Maalesef ki hayır. Kilit telefona işlenir. Aynı IPhone'daki iCloud kilidi gibi. Ne kadar sıfıtlarsanız sıfırlayın, o kilit oradan kalkmaz. Tabii çözümü varsa başka biride yazabilir. Telefoncuya verirseniz yapar.

crDroid kullanın jiroskop sorunu yaşamadım. Mi kilidini bypass etmek ise ücreti hatırladığım kadarıyla MIUI forumda yapan kişiler var galiba.

crDroid kullanın jiroskop sorunu yaşamadım. Mi kilidini bypass etmek ise ücreti hatırladığım kadarıyla MIUI forumda yapan kişiler var galiba.

Peki internetten indirilen bazı APK tarzı uygulamalarda çalışma sorunu oluyor mu çünkü benim Evolution X'te ve PixelExperience'ta o tür şeylerde atıyordu ve galiba LineageOS'ta Play Store hizmetleri donradan yüklendiği için olabilir diye de düşünüyorum.

APK indirmek de sıkıntı yaşamadım NikGApps Core paketini kullanıyorum. Nadiren APK kuramadım zaman Google files ile kuruyorum çalışıyor.

Merhaba, benim POCO X3 Pro bir cihazım var ve buna MIUI stock ROM'una dışarıdan güncelleme atarken Mi hesabı ya da numara yüzünden kilitlendi ve oradaki numaraya herhangi bir erişimim yok. Bu yüzden telefon öyle kalmıştı ve şu anda Custom ROM atıp kullanıyorum fakat bunlarda da hatalar var. Mesela Evolution X kurmuştum fakat onda APK oyun gibi bazı şeyler çalışmıyor (uygulamaların 32 ve 64 Bit ayarıyla ilgili olduğunu düşünüyorum ve eğer düzeltmeyi bilen varsa söyleyebilir) ve PixelExperience kurdum ve o da Evolution X'teki aynı hatayı veriyor. LineageOS kurdum fakat bunda da jiroskop sensörü devre dışı oluyor ve bu yüzden ekran döndürmesi işe yaramıyor. Şimdi ben bu telefona MIUI'ın stock ROM'unun global sürümünü atarsam kilit kalkar mı? Bilgili kişilerin ulaşmasını diliyorum, saygılarla.
Ben senin yerinde olsam daha fazla kaşınmazdım ama CrDroid öneririm ben.

Geri
Yukarı