Dışarıdan yemek tavsiyesi

Yazmayı unutmuşum sporcu için öneri istiyorum yağsız falan anlarsınız :D lahmacun falan değil yani :)
Sporcu yiyeceği olarak mı yoksa genel olarak mı bahsediyorsunuz?
evet sporcu olarak yağsız falan restoran tavsiyesi de alabilirim çevremde satana rastlamadım .
Karbonhidrat'ı kesmen lazım zayıflamak için.
Karbonhidratı azaltman gerek. Sebze ve protein agirlikli besinlere yonel..
Fast food yiyorum sürekli bunu değiştirmem lazım ilk önce farkındayım yağsız pilav falan satan mekan bulamıyorum

Yağsız pilavı aramadan önce fastfoodu bırakman lazım. Kilo vermek istiyorsan kalori açığı da lazım. Dışarıdan yemek de mecburi değilse evde tavuk ızgara, pilav, salata yaparsın mis gibi olur.

Yağsız pilavı aramadan önce fastfoodu bırakman lazım. Kilo vermek istiyorsan kalori açığı da lazım. Dışarıdan yemek de mecburi değilse evde tavuk ızgara, pilav, salata yaparsın mis gibi olur.
Fastfoodu bırakmak için tavsiye istiyorum işte. Evde maalesef uğraşamıyorum mecbur dışardan söylüyorum ama herkes kolayını bulmuş fastfood satıyor.

Fastfoodu bırakmak için tavsiye istiyorum işte. Evde maalesef uğraşamıyorum mecbur dışardan söylüyorum ama herkes kolayını bulmuş fastfood satıyor.
Fastfoodu direkt bırakamıyorsan bağımlılık gibiyse mesela her öğünün fastfood ise bir öğününü fastfood ile geçir. O öğünde de 2 dürüm yiyorsan 1 taneye düşür. Böyle böyle olabilir. Aradaki diğer öğünlerde de mesela yumurta kaynat yumurta ye en basitinden. Ama ben olsam direkt bırakırdım bıçak gibi keserdim. İstanbulda bulursun diye tahmin ediyorum en azından tavuk ızgara satan bir yer. Ben Çanakkaledeyim burda bile 3-4 restoran sporcu menüsü satıyor.

Fastfoodu direkt bırakamıyorsan bağımlılık gibiyse mesela her öğünün fastfood ise bir öğününü fastfood ile geçir. O öğünde de 2 dürüm yiyorsan 1 taneye düşür. Böyle böyle olabilir. Aradaki diğer öğünlerde de mesela yumurta kaynat yumurta ye en basitinden. Ama ben olsam direkt bırakırdım bıçak gibi keserdim. İstanbulda bulursun diye tahmin ediyorum en azından tavuk ızgara satan bir yer. Ben Çanakkaledeyim burda bile 3-4 restoran sporcu menüsü satıyor.
Bırakma konusunda sıkıntım yok. Sadece satan mekan bulamıyorumi

Bu tavsiyeyle olacak bir şey değil. Bırakmak istiyor musun istemiyor musun bu karar sana ait. İstiyorsan elbet bir yolunu bulursun. Çözümsüz olmayacağına eminim. Hedeflerine ulaşmak istiyorsan bunu kendi başına çözmen gerekiyor. İradeyse irade, evde yemek yapılacaksa yapılacak veya başka bir yol dışarıdan söylemek gibi.

Artık pratik aletler de çıktı. Buharda pişirme vesaire gibi.

Dediğim gibi eğer sporcu ürünlerini istemiyorsan; Pirinç pilavı + cacık + salata + fasulye + tavuk.

Geri
Yukarı