Dışarıdan yiyebileceğimiz sağlıklı şeyler nelerdir?

Ev yemeği yapan yerler var. Ama hiçbir restoran bana göre sağlıklı değil. Hiç değilse dandik yağ kullanıyorlar.

Dışarıda yemek zorunda kaldıysan sağlık falan bunları unut, ne istiyorsan onu ye, tercihen yüksek proteinli olsun. Ama bunu her gün yapma.

Türkiye'de gıda standartları ve kalitesi yerlerde, sushi gibi çiğ ete hiç bulaşma zehirlenmek veya parazit dökmek istemiyorsan.

Çoğu dükkan düzgün yiyecek satmıyor, dışarıdan yiyerek diyet yürütülmez ancak "ben zenginim" dersen git her gün antrikot ye tâbi, orası farklı mevzu.

Bowl alabilirsin yüksek puanlı yerlerden, birkaç diyet restoran seçeneği de olabiliyor.

Hocam nerede yiyebilirim örnek verir misiniz?

Türkiye'de gıda standartları ve kalitesi yerlerde, sushi gibi çiğ ete hiç bulaşma zehirlenmek veya parazit dökmek istemiyorsan.

Çoğu dükkan düzgün yiyecek satmıyor, dışarıdan yiyerek diyet yürütülmez ancak "ben zenginim" dersen git her gün antrikot ye tâbi, orası farklı mevzu.

Hocam ismine güvendiğim bir yer var diyete uygun derseniz yiyeceğim.

Hocam ismine güvendiğim bir yer var diyete uygun derseniz yiyeceğim.
Ben ev yemeği taraftarıyım, sebebi de yemeği hangi şartlar altında hazırladığımı biliyor olmam.

Cebindeki para sana ait, yemekler ve fiyatı uygunsa buyur tüket tâbi, son söz senin.

Hiçbir restoran bana göre sağlıklı değil.
Bu genellemeyi yapmak için dünyadaki tüm restoranları gezdin mi yoksa birkaç restoranı mı inceledin? Ben bazı restoranların çalışma düzenini biliyorum, ne kadar sağlıklı olduğundan da haberim var fakat senin kesin bir dille bunu demen doğru olmaz.

Arkadaşın sorusuna gelirsek sağlıklı bir tercih istiyor isen ve dışarıdaki restoranlara güvenmiyorsan evden yemek hazırlayabilirsin.

Ben ev yemeği taraftarıyım, sebebi de yemeği hangi şartlar altında hazırladığımı biliyor olmam.

Cebindeki para sana ait, yemekler ve fiyatı uygunsa buyur tüket tâbi, son söz senin.

Hocam aslında normalde evden ayarlıyorum ama bazen ayarlayacak zaman olmuyor bu tarz durumlar için sordum yardımınız için teşekkür ederim.

Hocam aslında normalde evden ayarlıyorum ama bazen ayarlayacak zaman olmuyor bu tarz durumlar için sordum yardımınız için teşekkür ederim.
Kafana göre takıl da sık sık fast-food tüketmemen yeterli olur, sıklıkla tüketirsen sağlık problemleri yaşarsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı