Dişçi korkusunu nasıl yeneriz?

Güncelleme: Bugün Sağ 2 20likleri çektirdim. Önerim iğne vurulduktan sonra diş çekilmeden önceki sıra tükürmeniz yutarsanız gıcık yapıyor. Lokal Anestezi yapıyorlar. Ağzınızı ve elinizi çok temiz tutmanız lazım yanak şişti.

Güncelleme: Bugün Sağ 2 20likleri çektirdim. Önerim iğne vurulduktan sonra diş çekilmeden önceki sıra tükürmeniz yutarsanız gıcık yapıyor. Lokal Anestezi yapıyorlar. Ağzınızı ve elinizi çok temiz tutmanız lazım yanak şişti.
Çok geçmiş olsun. Normal diş cekiminden farklı mi 20liklerin çekimi?

Çok geçmiş olsun. Normal diş cekiminden farklı mi 20liklerin çeki mi?

Teşekkür ederim. Yani normal diş çekimi nasıldır bilmiyorum ama mantığı basit gibi. İğneyle uyuştur sonra dişe pena gibi bir şeyle kuvvet uygula (Diş hekimi müdahalesi) Sonra 5 dk içerisinde ele geliyor. En sonunda da gazlı bez koyuyor çekilen bölgeye.

Hocam, bende güncelleme yapayım: Benim yirmilik dişlerimi çekmeye gerek görmediler. Sanırım düzgün çıkmasından dolayı gerek görmediler. Sadece ön dişlerimin sağ tarafında bir fazlalık dişi çektiler. Çekmeden önce sprey ile uyuşturmasını rica ettim. Sonra da zaten birkaç iğneyle beraber tekrar spreyle iyice uyuşturdu. Dediğiniz gibi gerçekten hissetmedim ama sona doğru çekilirken çok az bir acı hissettim, o kadar da olsun. Tolerans gösterilmeyecek bir acı değil. Uyuşması da 6-7 saat anca geçti. Yaptığım tek bir hata var. Çekimden önce olabildiğince yemek yiyip ve su içip tok gitmem lazımdı. Çünkü sonrasında yemek, su vs. beslenmesi ve yutkunmak çok zor oldu. Geceyi patates püresi ile idare edebildim. Ağrı veya acı herhangi bir şey de hissetmedim, zaten kökü zayıf bir dişti. Kısacası diş çekiminden korkmamıza gerek yokmuş. Uyuşma geçtikten sonra herhangi bir ağrı veya acı da olmadı.

Diş çekiminden sonra da tükürme, öksürme veya hapşırma gibi şeylerin yapılmaması lazımmış. Direkt yutkunmak gerekiyor. Bu arada hocamın yukarda verdiği tavsiyeler de önemli.

Uyuşturulan her şeyde acı hissedilmez. Panik yapmaya gerek yok. Bende 20'lik diş çektirmeye gideceğim.(Gömülü bir de) En fazla çenede veya ağız içinde şişlik biraz can sıkacak.

Çektirdinmi?

Acıyor mu yaparken.

Geri
Yukarı