Disco Elysium'a Türkçe yama gelmeyecek mi?

ZvS

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Beşikten mezara talebe
Dostlar 2 yıldır bu oyuna yama gelecek deniliyor ama ortada hiçbir şey yok o kadar güncelleme geliyor halen yok. Bu oyunun yamasına çalışacak arkadaş yok mu ya da bildiğiniz Türkçe yama var mı? Oyun bekliyor kütüphanede uzun zamandır. Halen gelecek ha geldi ha geliyor deniliyor ama hala yok.

Her şeyi anlıyorum ama daha oyunun çıkışında destek verdikleri lehçe dilini anlamıyorum dünyada kaç kişi bu dili konuşuyordur? İnternetten baktım 50 milyon yazıyor. Türkçe ise 300 milyona yakın konuşulan bir dil. Uzun zamandır yamanın geleceği konuşuluyor yapımcı firma onaylamış olmasına rağmen bu kadar uzun sürelere yaydırılacak bir şey değil. Keza maliyeti de yüksek olamaz seslendirme yapmıyorsun sonuçta. Sırf şu tutumlarından ötürü bile satın almayı kesinlikle düşünmüyorum Türkçe desteği getirseler bile değişmeyecek fikrim.

Oyunda 5 milyon kelime vardı. 1-2 sene sürmesi gayet doğal. Yani bu oyundaki metin RDR 2'nin 2 katı büyüklüğünde. Başlayalı ne kadar oldu tam hatırlamıyorum. Bu sene sonuna doğru düşük ihtimal çıkabilir ama sanmıyorum. En erken 2023 sonlarına doğru görürüz. Gerçi kaç kişi oldukları da önemli. RDR2 6 ya da 8 ayda falan bitmişti 80 kişilik ekiple. Buna göre bir tahmin yapabilirsiniz.

Oyunda 5 milyon kelime vardı. 1-2 sene sürmesi gayet doğal. Yani bu oyundaki metin RDR 2'nin 2 katı büyüklüğünde. Başlayalı ne kadar oldu tam hatırlamıyorum. Bu sene sonuna doğru düşük ihtimal çıkabilir ama sanmıyorum. En erken 2023 sonlarına doğru görürüz. Gerçi kaç kişi oldukları da önemli. RDR2 ya da 8 ayda falan bitmişti 80 kişilik ekiple. Buna göre bir tahmin yapabilirsiniz.
Ben tam olarak anlamıyorum bu Disco Elysium çeviri muhabbetini. Bunu bizzat yapımcı firma kendisi yaptırmıyor mu? Bu durumda bu kadar uzun sürmesi normal değil isterse 10 milyon kelime olsun. Oyunun 10 tane dil desteği var. O kadar çeviriyi yaptırmışlar parasını basıp profesyonel bir ekibe 6 ayda rahatlıkla çevirisini yaptırabilirler.

Ben tam olarak anlamıyorum bu Disco Elysium çeviri muhabbetini. Bunu bizzat yapımcı firma kendisi yaptırmıyor mu? Bu durumda bu kadar uzun sürmesi normal değil isterse 10 milyon kelime olsun. Oyunun 10 tane dil desteği var. O kadar çeviriyi yaptırmışlar parasını basıp profesyonel bir ekibe 6 ayda rahatlıkla çevirisini yaptırabilirler.
Çeviren grup witcher 3'üde 1 seneye yakın bir sürede çıkarmış sanırsam. Erken çıksın isteriz tabii ki ama güncelleme notlarını okuduğum kadarıyla üstüne düşüyorlar. 1 sene sürerse şaşırmam ben.

Çeviren grup witcher 3'üde 1 seneye yakın bir sürede çıkarmış sanırsam. Erken çıksın isteriz tabii ki ama güncelleme notlarını okuduğum kadarıyla üstüne düşüyorlar. 1 sene sürerse şaşırmam ben.

Resmi bir çeviri yapan ekibin tam zamanlı olarak tek işi çeviri yapmak olmalıdır. Kaç kişiler bilmiyorum ama gerçekten çok yavaşlar.

Resmi bir çeviri yapan ekibin tam zamanlı olarak tek işi çeviri yapmak olmalıdır. Kaç kişiler bilmiyorum ama gerçekten çok yavaşlar.

Hocam oyunun dili çok ağır ve tercümesi kolay değil. İsteseler 1 yıldan erken de çıkarırlar ancak oyundaki tüm göndermeler ve anlatılmak istenen veya verilmek istenen anlamlar tamamen yok olur ve dümdüz bir oyun oynarız.

Üst düzey diyebilecek seviyede İngilizce bildiğimi düşünmeme ve her şeyi İngilizce tüketmeme rağmen bu oyunda yorulup bıraktım Türkçe desteği geleceğini gördüğümde. Kaliteli bir çeviri için beklemekte fayda var.

Yeni konular

Geri
Yukarı