Discord bilgisayarın sesi karşıya gidiyor

Evet arkadaşlar uzun uğraşlar sonucunda bende işe yarayan çözümü anlatıyorum:

-Öncelikle ses kartınız benimki gibi realtek onboard ise, denetim masasından hd audio yöneticisi arayüzünü açan anakartınızla uyumlu bir driver yükleyeceksiniz. (Burası sıkıntılı olabilir çünkü eski driverlar içinde uyumlu olanını deneyerek aradım).

Msi için uyumlu driver Realtek_HDA_8918

msi realtek.jpg

-Burada ''Mic in at front panel'' seçip ''Mikrofon Efekti'' altında ''Gürültü Tutma'' ve ''Akustik Eko İptali'' kutularını onaylayın. Akustik eko iptali seçeneğini aktifleştirmek tek başına yetti denebilir. Benim sorunum bu şekilde çözüldü.

Sorununuz çözülmese bile tüm volume seviyelerini %50'ye getirerek etkisini azaltırsınız.

Sorunu yaşadım ve çözdüm. Akustik Eko iptali seçeneğini işaretliyorsunuz. Eğer seçenek yoksa da Realtek'e girip sağ üstten Aygıt'ın gelişmiş ayarları'na basın ve diğer seçeneği işaretleyin. Artık Akustik eko iptali seçeneğinin gelmiş olması lazım.

Sorunu yaşadım ve çözdüm. Akustik Eko iptali seçeneğini işaretliyorsunuz. Eğer seçenek yoksa da Realtek'e girip sağ üstten Aygıt'ın gelişmiş ayarları'na basın ve diğer seçeneği işaretleyin. Artık Akustik eko iptali seçeneğinin gelmiş olması lazım.

Akuistik iptalini nereden yapacağım

Sorunun çözümü çok basit çok aradım ama sonunda buldum. Windows 10 kullanıyorum bu arada. Arama kısmına Realtek yazıyorsunuz, oraya girdikten sonra mikrofona giriyorsunuz, AEC olan yeri açıyorsunuz ve bitiyor.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    95,7 KB · Görüntüleme: 560
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    46,3 KB · Görüntüleme: 563

Geri
Yukarı