Discord bilgisayarın sesi karşıya gidiyor

Evet bu bela gene tekrar başıma ama bu sefer gerçekten sorunun çözümünü buldum!

1. Ilk olarak ses simgesine sağ tıklayıp sesler/sounds 'a tıklıyoruz

Eki Görüntüle 393320
2. Ardından kayıt/recording sekmesinde kullanmış olduğunuz mikrofonun üstüne sağ tıklayıp özellikler/properties 'e tıklayınız
Eki Görüntüle 393322

3. Ardından Seviyeler/Level sekmesine geliniz ve buradaki mikrofon düzen/array 'ı %50'e çekiniz (sizde farklılık gösterebilir deneyerek yapmanızda fayda var , altındaki boos'ta +10 dB 'de olması iyidir.
Eki Görüntüle 393323

Umarım yardımcı olabilmişimdir , şunu bilmekte fayda var bu geçici bir sorun giderme gibi geliyor bana , sorunun neyden kaynaklandığını anlamış değilim , format atmama , driverleri silip tekrar kurmama rağmen bu sefer işe yaramadı , ama en son bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra sorunu çözdüm.
Sen kralsın, array'ı düşürmek çare oldu.

https://www.tenforums.com/sound-audio/182081-latest-realtek-hd-audio-driver-version-3-a.html burdaki en üstteki sürücüyü kurup akustik eko iptalini açınca düzeliyor arkadaşlar. Steelseries Artics 1 kullanıyorum. Kesin çözüm. Realtek Ses Yöneticisi de sorunsuz açılıyor. Mağazadaki Realtek Audio Controldaki ayarlar sanki işe yaramıyordu, bir şey değiştirmiyordu ama bu sürücü gayet başarılı yapılan işlemler direk etkisini gösteriyor.
https://www.tenforums.com/sound-audio/182081-latest-realtek-hd-audio-driver-version-3-a.html burdaki en üstteki sürücüyü kurup akustik eko iptalini açınca düzeliyor arkadaşlar. Steelseries Artics 1 kullanıyorum. Kesin çözüm. Realtek Ses Yöneticisi de sorunsuz açılıyor. Mağazadaki Realtek Audio Controldaki ayarlar sanki işe yaramıyordu, bir şey değiştirmiyordu ama bu sürücü gayet başarılı yapılan işlemler direk etkisini gösteriyor.
Maalesef yine eski haline döndü, değişen bir şey yok.

Son düzenleme:
kulaklığın mikrofonunu değil bilgisayarın mikrofonunu kullanmanız lazım ben sorunu böyle çözdüm bunu discorddaki mikrofon logosuna sağ tıklayınca gelen menüden çıkış aygıtlarından external olamayanı seçmeniz gerek

Ben bir tek böyle çözüm bulabildim. Akustik ecoyu kapatınca düzeldi ama sizde o yer yokmuş bilgim yok üzgünüm. :(
1680503055704.png

Bu şekilde mi olacak

1680503503987.png

Buradaki tiki de kaldırınca oldu.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı