Discord botu ile başka bir Discord botunun verileri nasıl çekilir?

EnesShn

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Bazı botlist sunucularında ekletilmesi için başvuru yapılan botların kaç sunucuda bulunduğunu falan gösteren mesajlar gördüm. Bunun için biraz araştırdım ama bulamadım (yapan yerler de söylemedi). Nasıl yapıldığı hakkında bir bilgisi olan var mı? Aşağıdaki resimde bir örneği bulunuyor.

IMG_20220730_130112.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Bazı botlist sunucularında ekletilmesi için başvuru yapılan botların kaç sunucuda bulunduğunu falan gösteren mesajlar gördüm. Bunun için biraz araştırdım ama bulamadım (yapan yerler de söylemedi). Nasıl yapıldığı hakkında bir bilgisi olan var mı? Aşağıdaki resimde bir örneği bulunuyor.

Eki Görüntüle 1468602
Büyük ihtimalle botun sahibi bu veriyi botu eklerken paylaşıyordur. Çünkü sunucu sayısını client'ten çekebiliyoruz, user/member'dan değil.

Eki Görüntüle 1468602
client.guilds.cache.size'dan veri çekerek sunucu sayısını alabiliyor.

Geri
Yukarı