Discord botu ile üyeler adminleri banlayabiliyor

Aslaire

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Benim Discord'da kendi yazdığım bir botum var. Az önce bota ban fonksiyonu ekledim. Ama bu komutu (!Ban) bütün üyeler kullanabiliyordu.
İşte bu yüzden herkes birbirini banlamaya başladı. Hemen botu kapattım. Benim sorum şu, discord.js'de bir komutu sadece belirli bir üyenin mesela sadece admin rolünün kullanmasını sağlayan bir kod var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
JavaScript:
if (!message.member.hasPermission('BAN_MEMBERS'))

Bu kodu gerekli yere eklerseniz çözülür sorununuz. Az çok JavaScript biliyorsanız yaparsınız zaten.

Benim Discord'da kendi yazdığım bir botum var. Az önce bota ban fonksiyonu ekledim. Ama bu komutu (!Ban) bütün üyeler kullanabiliyordu.
İşte bu yüzden herkes birbirini banlamaya başladı. Hemen botu kapattım. Benim sorum şu, discord.js'de bir komutu sadece belirli bir üyenin mesela sadece admin rolünün kullanmasını sağlayan bir kod var mı?
Kodu tam olarak bilemiyorum fakat internette hazır kodlar var ve o kodlarda bunun için bir önlem var şu anlık verebileceğim en iyi çözüm budur.

if(!message.member.hasPermission('BAN_MEMBERS')) return;
Ekleyin kodun en üstüne.

Cevap veren herkese teşekkür ederim. Ama maalesef çok geç kaldım. Sunucum tamamen boşaldı :(

Son düzenleme:

Geri
Yukarı