Discord botu yazma

Son düzenleme:
Discord botu yazmak istiyorum Python dilinde yazılabiliyor mu yazılabiliryorsa en kolay nasıl öğrenebilirim?
İnternet bağlantısı olan her şeyle yazılır. Hangi dili iyi biliyorsan onla yaz. Bilmiyorsan önce dili kavraman lazım. Yoksa bir çok basit hatayı çözmek bile zorlar. Python biliyorsanız kütüphanenin dökümanlarına bakarak yazabilirsiniz.

Python dilinde gelişmiş bir Discord botu yapmak cidden zor.

Böyle bir şey yok bu arada. Konuyu sonradan okuyan arkadaşlara bilgilendirme olsun.

Komplike'de yapılır, hızlı da yapılır. Tamamen uygundur. JS'den de görece daha kolaydır.

Hazır API Wrapper'lar kullanılacaksa Python'da Discord.py kütüphanesi şu an en iyi durumdaki kütüphane. Dokümanları da iyidir. Community'si de güçlüdür. Öneririm.

@Akif9748 @Üzüntü emote sebebini merak ediyorum.
Sebebini belirttim mesajımda. discord.py JS'ye göre zor değil, dil kolaylığı vsdir. Kendine özgü bir kod yazarken pythonda daha az zorlanırsın. JS kütüphanesi sadece WS olayları vs. için daha uygun olduğu için (asenkron akış) güzel oluyor arkaplanda.

Böyle bir şey yok bu arada. Konuyu sonradan okuyan arkadaşlara bilgilendirme olsun.

Komplike'de yapılır, hızlı da yapılır. Tamamen uygundur. JS'den de görece daha kolaydır.

Hazır API Wrapper'lar kullanılacaksa Python'da Discord.py kütüphanesi şu an en iyi durumdaki kütüphane. Dokümanları da iyidir.community'si de güçlüdür. Öneririm.

Ben zor olduğunu düşünüyorum böyle bir şey yok diye de bir düşünce tarzı olamaz. Bilgilendirme de böyle yapılmaz ayrıca. Python ile moderasyon botu yazanı daha önce hiç görmedim daha hızlı olduğunu bende en az sizin kadar biliyorum emin olun.

Daha hızlı olduğunu bende en az sizin kadar biliyorum emin olun.

Hiçbir Python scripti aynı programlama bilgisi ile yapılırsa JavaScript'ten daha hızlı olmaz. Ancak Python'un vermiş olduğu yazım kolaylığı Discord.py kütüphanesinin Cog yönetim sistemi ve Python'daki decorator mantığı herhangi bir JS kodundan hem okuma hem de yazma anlamında gözle görülür bir kolaylık sağlıyor. Performans açısından kötü yazılmış bir JS kodunu geçebilse de eş değer kodlarda JS her zaman daha önde. Yani pek de bilmiyormuşsunuz sanırım.

Python ile moderasyon botu yazanı daha önce hiç görmedim.

MEE6'nın ne ile yazıldığını bilmeyen ve Discord botu konularında Python daha zor moderasyon botu hiç yapan görmedim gibi cümleler kurmak. Türkiye'nin güncel özeti.

Sizin gibi modellerden çok var piyasada hazır toollar ve üç beş yerden duyduğu bomboş bilgilerle ne dediğinizi bilmeden insanlara yol gösteriyorsunuz. Bari bir şeyler yazmadan biraz araştırın da yanlış bilgiler ile forumu beslemeyin.

"Cidden zor." Şunu demek için bir kere yazıp zorlanmış olmak gerekmiyor mu? Bot mantığının temel olarak API'a request atıp response almaktan ibaret olduğunu bilmediğiniz de çok belli oluyor. Kullandığın dilin neredeyse hiçbir anlamı yok.

Sadece gelip JS önersen başımın üstünde yerin var. Tercih meselesidir, güçlü olduğu yanlar da fazladır. Ancak çok zor demek sadece oturup yazmamış bir insanın diyeceği bir şey.

Peki gelelim böyle bir şey yok dememin asıl sebebine. Öncelikle haklısınız size zor gelebilir bu durum ve düşüncenizi Python ile yazarken zorlandım bence JS yaz şu şu şu sebeplerden diyebilirsiniz.
Cümle şu "Python ile gelişmiş bir Discord botu yazmak cidden zor." buradaki asıl değinilen olay Python'un bunu zorlaştırması. Bu cümle şöyle kurulsaydı "Python ile 3D oyun yapmak cidden zor." eyvallah derdim çünkü Python'un ciddi eksikleri var. Ancak dediğim gibi kurduğunuz cümlede işi zorlaştıran şey Python değil sizin becerisizliğiniz ya da bilgisel sallamanız. Teşekkür ederim.

MEE6'nın ne ile yazıldığını bilmeyen ve Discord botu konularında Python daha zor moderasyon botu hiç yapan görmedim gibi cümleler kurmak. Türkiye'nin güncel özeti.

Genel olarak konuşmanın temelleştirilmesi. Sen umarım bilgi seviyesi düşük olan bir insana git MEE6 gibi Python üzerinden moderasyon botu yap de sonrasında gelsin o adamda zorlansın. Boş yere birbirimizi kandırmayalım ne yapacak adam Google'dan Python ile nasıl moderasyon botu yapılır diye araştırıp gelip MEE6 mı yapacak karşımıza? Bende nasıl bir modele bürüttün 2 dakikada cidden anlam veremedim.

Geri
Yukarı