Discord GIF virüslü müdür?

Normal şartlarda böyle bir durum söz konusu değil. Belki farklı bir şeyden uyarı almışsınızdır. Resmin olduğu site güvenilir bir site miydi? Güvenilir olmayan bir siteyse araya reklam virüsü sıkıştırmış olabilirler ama nadir bir durum bu.

Hiç bilmiyorum ki nasıl oldu. Tarayıcıda bile açmadım sadece Discord üzerinde üstüne bastım. Zaten fotoğrafın üstünde trojenlendin gibisinden bir şey yazıyordu.

Son düzenleyen: Moderatör:
GIF aynı PNG, JPG, MP4 gibi bir görsel dosya türü herhangi bir virüs bulaşması söz konusu değil ve attığınız resimdeki dosya JPG türünde. Sıfırladığınızı duyduktan sonra çok güldüm.
Son olarak Line,Whatsapp tan arkadaşlarımız'dan mesajlar geliyor gif,dosya vs bu uygulamalarda doğal olarak google drive ye kaydediyor. Eğer virüs varsa yedeklemiş olsa google drive'den o yedeği silsem virüs vs olur mu? Bide tekrardan başka cihazdan Google hesabım ve, e posta adreslerim e girsem virüs bulaşır mı? Şimdiden teşekkür ederim yardımcı olduğun için

Son olarak Line,Whatsapp tan arkadaşlarımız'dan mesajlar geliyor gif,dosya vs bu uygulamalarda doğal olarak google drive ye kaydediyor. Eğer virüs varsa yedeklemiş olsa google drive'den o yedeği silsem virüs vs olur mu? Bide Google hesabım, e posta adreslerim virüs bulaşır mı? Şimdiden teşekkür ederim yardımcı olduğun için
Google Drive'a yedekliyor dediğiniz sanırım Google Fotoğraflar uygulaması ile yedeklemesi. Dediğim gibi fotoğraflarda virüs olamaz. Yani Google virüs olan fotoğrafı kendi Drive'a yedeklemiş gibi bir durum yok. Onları sadece normal fotoğraflar olarak düşünün. Yani rahat olabilirsiniz bu konuda. Eğer silmek istediğiniz fotoğraflar varsa normal bir şekilde silebilirsiniz. Bu konuda gönlünüz rahat olsun.
Normal Drive'a Google kendisi yedeklemiyor zaten. E-postalarınıza virüs bulaşma değilde ele geçirilebilir. Bunun için her yere şifrelerinizi vermeyip, gördüğünüz her dosyayı indirmemeniz lazım. Ayrıca önlem almanızda fayda var. Ne gibi önlemler derseniz hesabınıza güçlü bir şifre ayarlayabilirsiniz, iki aşamalı doğrulamayı aktifleştirebilirsiniz. İki aşamalı doğrulamayı kesinlikle açmanızı öneririm. İki aşamalı doğrulama ne derseniz bir uygulama indiriyorsunuz ve hesabınıza giriş yaparken bu uygulamadan aldığınız kodu kullanıyorsunuz. Uygulama bu kodu her 60 saniyede bir yeniliyor yani iki aşamalı doğrulamayı geçmek imkansıza yakın. İki aşamalı doğrulama için Authy isimli uygulama şu anda en iyisi diyebilirim. Google Authenticator uygulamasını kullanmayın şu an diğer Authenticatorlardan yani kod alma uygulamalarından çok geride. Bunun dışında hesap ayarlarını kurcalayarak farklı önlemler de alabilirsiniz. Anlamadığınız bir şey olursa sorabilirsiniz. :)

Son düzenleme:
Google Drive'a yedekliyor dediğiniz sanırım Google Fotoğraflar uygulaması ile yedeklemesi. Dediğim gibi fotoğraflarda virüs olamaz. Yani Google virüs olan fotoğrafı kendi Drive'a yedeklemiş gibi bir durum yok. Onları sadece normal fotoğraflar olarak düşünün. Yani rahat olabilirsiniz bu konuda. Eğer silmek istediğiniz fotoğraflar varsa normal bir şekilde silebilirsiniz. Bu konuda gönlünüz rahat olsun.
Normal Drive'a Google kendisi yedeklemiyor zaten. E-postalarınıza virüs bulaşma değilde ele geçirilebilir. Bunun için her yere şifrelerinizi vermeyip, gördüğünüz her dosyayı indirmemeniz lazım. Ayrıca önlem almanızda fayda var. Ne gibi önlemler derseniz hesabınıza güçlü bir şifre ayarlayabilirsiniz, iki aşamalı doğrulamayı aktifleştirebilirsiniz. İki aşamalı doğrulamayı kesinlikle açmanızı öneririm. İki aşamalı doğrulama ne derseniz bir uygulama indiriyorsunuz ve hesabınıza giriş yaparken bu uygulamadan aldığınız kodu kullanıyorsunuz. Uygulama bu kodu her 60 saniyede bir yeniliyor yani iki aşamalı doğrulamayı geçmek imkansıza yakın. İki aşamalı doğrulama için Authy isimli uygulama şu anda en iyisi diyebilirim. Google Authenticator uygulamasını kullanmayın şu an diğer Authenticatorlardan yani kod alma uygulamalarından çok geride. Bunun dışında hesap ayarlarını kurcalayarak farklı önlemler de alabilirsiniz. Anlamadığınız bir şey olursa sorabilirsiniz. :)
Önceden arkadaşlarımdan önemli gelen şeyleri google drive ye yüklemiştim dosya vb ne kadar varsa dosya vidoe hepsini sildim google drive den onun için demiştim başka cihazdan o google hesabıma girsem sorun olur mu belki google driveye kaydettiğim önceden dosyalardan dolayı google hesabıma driveye virüs bulaşmış olabilir ne varsa sildim ama drive de

Önceden arkadaşlarımdan önemli gelen şeyleri Google Drive'ye yüklemiştim dosya vb ne kadar varsa dosya vidoe hepsini sildim Google Drive'den onun için demiştim başka cihazdan o Google hesabıma girsem sorun olur mu belki Google Drive'ye kaydettiğim önceden dosyalardan dolayı Google hesabıma Drive'ye virüs bulaşmış olabilir ne varsa sildim ama Drive de
Biraz fazla abartmışsınız. Drive'ı bir cihaz olarak düşünmeyin oradaki dosyalar dümdüz duruyor. Google'a veya Drive'a virüs bulaşması gibi bir şey yok. Sadece sorumsuz davranırsanız Google hesabınız ele geçirilebilir fakat gerekli önlemleri alırsanız bunun da olmasının imkanı yok. Google hesabınıza tabii ki giriş yapabilirsiniz. İsterseniz Drive'ın geri dönüşüm kutusundan dosyalarınızı geri getirebilirsiniz boşa gitmesin.

Biraz fazla abartmışsınız. Drive'ı bir cihaz olarak düşünmeyin oradaki dosyalar dümdüz duruyor. Google'a veya Drive'a virüs bulaşması gibi bir şey yok. Sadece sorumsuz davranırsanız Google hesabınız ele geçirilebilir fakat gerekli önlemleri alırsanız bunun da olmasının imkanı yok. Google hesabınıza tabii ki giriş yapabilirsiniz. İsterseniz Drive'ın geri dönüşüm kutusundan dosyalarınızı geri getirebilirsiniz boşa gitmesin.
Google de araştırmıştım bana benzer olay yasayan varmı diye google drive ile ilgili birşey görmüştüm drive'de bulunan dosyalarda yada yedekleme virüs bulaşmış ise tekrardan yüklerseniz yedeği vb dosyayı yada o google hesabınıza girdiğiniz zaman tekrardan virüs tekrardan bulaşır yazanlar olmuş google de araştırma yaparken

Facebook,instagram,discord hesaplarıma virüs bulaşmış olabilir mi? Telefonumda facebook,instagram hesaplarımın e postam kayıtlıydı telefonda, google drive'de yüklediğim dosyalarda, yedeklerde virüs varsa o dosyaları silsem yedekleri silsem, başka cihazdan hesaplarıma girdiğimde tekrar bulaşma riski varmı acaba? Sürekli rahatsız ediyorum kusura bakmayın

Facebook, Instagram, Discord hesaplarıma virüs bulaşmış olabilir mi? Telefonumda Facebook, Instagram hesaplarımın e postam kayıtlıydı telefonda, Google Drive'de yüklediğim dosyalarda, yedeklerde virüs varsa o dosyaları silsem yedekleri silsem, başka cihazdan hesaplarıma girdiğimde tekrar bulaşma riski var mı acaba? Sürekli rahatsız ediyorum kusura bakmayın
Tekrar söylüyorum sosyal medya hesaplarına ve Google hesaplarına virüs bulaşmaz. Sadece sorumsuz davranırsanız ele geçirilebilir. Yaşadığınız olayda virüs bulaşma ihtimali yok. İçiniz rahat değilse hesap ayarlarından bakarsınız hangi cihazlarda oturum açıldığına tanımadığınız bir cihaz varsa gerekli önlemleri alırsınız. Ayrıca virüs dosyalara bulaşan bir şey değil cihaza bulaşan bir şeydir. Yani Drive'da ve yedeklerinizdeki normal dosyaları indirebilirsiniz. Virüs bulaşması için virüsün kurulum dosyasını/virüsün kendisini çalıştırmanız gerekiyor. Drive'da bilmediğiniz dosyalar varsa silebilirsiniz. İster aynı cihazdan ister farklı cihazdan hesabınıza girebilirsiniz tekrar söylüyorum Google Hesabına virüs bulaşmaz. Yani Google Hesabımda virüs vardı ben giriş yapınca telefonuma virüs girdi diye bir şey yok. İnatla neden anlamak istemediğinizi anlamıyorum.

Tekrar söylüyorum sosyal medya hesaplarına ve Google hesaplarına virüs bulaşmaz. Sadece sorumsuz davranırsanız ele geçirilebilir. Yaşadığınız olayda virüs bulaşma ihtimali yok. İçiniz rahat değilse hesap ayarlarından bakarsınız hangi cihazlarda oturum açıldığına tanımadığınız bir cihaz varsa gerekli önlemleri alırsınız. Ayrıca virüs dosyalara bulaşan bir şey değil cihaza bulaşan bir şeydir. Yani Drive'da ve yedeklerinizdeki normal dosyaları indirebilirsiniz. Virüs bulaşması için virüsün kurulum dosyasını/virüsün kendisini çalıştırmanız gerekiyor. Drive'da bilmediğiniz dosyalar varsa silebilirsiniz. İster aynı cihazdan ister farklı cihazdan hesabınıza girebilirsiniz tekrar söylüyorum Google Hesabına virüs bulaşmaz. Yani Google Hesabımda virüs vardı ben giriş yapınca telefonuma virüs girdi diye bir şey yok. İnatla neden anlamak istemediğinizi anlamıyorum.
Teşekkür ederim kusura bakmayın haklısınız internette bakarken konu açmadan önce google drive ile ilgili yorum görmüştüm internette tekrar bulaşır diye, onun için çok şüphelendim tavsiye edeceğiniz virüs progamı varmı bilgisayar için telefon için

Teşekkür ederim kusura bakmayın haklısınız internette bakarken konu açmadan önce google drive ile ilgili yorum görmüştüm internette tekrar bulaşır diye, onun için çok şüphelendim tavsiye edeceğiniz virüs progamı varmı bilgisayar için telefon için
Bilgisayar için ben Kaspersky kullanıyorum, telefon için gerek yok bence.

Geri
Yukarı