Discord hesabım çalındı

14 yaşımdayım. Olayı aileme anlattım ve boş beleş işler deyip geçiştirdiler.

Hocam sizin dediğinizi yaparken 2FA kodu ister mi?
Hocam basta mail atacaksiniz. Onlar attiginiz maile cevap olarak zaten hesabin bilgilerini tekrardan sizin mailin uzerine gecirecek. Gerekli bilgiler geri cevap olarak atilan mailde yazacak zaten. Yapmaniz gereken tek sey mail atmak su anlik.

Hocam basta mail atacaksiniz. Onlar attiginiz maile cevap olarak zaten hesabin bilgilerini tekrardan sizin mailin uzerine gecirecek. Gerekli bilgiler geri cevap olarak atilan mailde yazacak zaten. Yapmaniz gereken tek şey mail atmak su anlik.

Çalındığı gün mail attım ama hiçbir şekilde ilgilenmediler.

14 yaşımdayım. Olayı aileme anlattım ve boş beleş işler deyip geçiştirdiler.
Hakime de öyle mi diyeceklermiş? Sana bu dosyayı atan kişinin Discord kimliğini biliyor musun? Başka bir konuya attığım mesajın aynını sana da atıyorum;

Önce temiz olduğundan %100 emin olduğun bir cihaz al eline.

1- E-posta adresinin şifresini değiştir.
2- E-posta adresinin güvenlik sorularını değiştir.
3- E-posta adresine 2 faktörlü şifre koruması koy. Ben Authy kullanıyorum. Belki Google Authenticator ya da Microsoft Authenticator de kullanabilirsin. Senin keyfine kalmış. 2FA olduğu sürece şifrene bilseler de E-postana erişemezler.
4- Bitwarden kullan ve bütün bu servislerin şifrelerini bırak şifre yöneticisi koysun. Şifre yöneticisinden kopyala yapıştır yaparsın.
5- Genelde kullandığın bilgisayarına güzel bir format at. Sadece virüs taramasına bu noktada güvenmezdim. Bilgisayarına korsan, oyun hilesi ya da geliştiricisini bulamadığın bir 3. parti oyun/performans artırmayı vaat eden program vs kurma. Bunlardan dolandırıcı çıkma olasılığı çok fazla.
6- Başka nerelerden saldırabilirler bir düşün. Hangi şifrelerini ele geçirmişler? Sosyal medya en tehlikelisi. Hapse kadar götürebilir bu seni.

E-posta değişimi ile hiç uğraşma bile. Sadece daha iyi güvenlik pratiklerini kullan. Bu arada, Bitwarden, Lastpass, ne şifre yöneticisi seçtiysen onda da 2 faktörlü korumayı etkinleştir. Eğer Chrome kullanıyorsan Google hesabından şifrelerini öğreniyor olabilirler. Hangi tarayıcıyı kullanıyorsan sync özelliğine 2FA koy. Tarayıcılara kaydettiğimiz şifreler kolaylıkla çalınabilir.
Bütün sosyal medya hesaplarının şifrelerini değiştir ve 2FA aç hepsinde. Eğer Discord şifren adamdaysa diğer şifrelerin de onda olabilir. Ama bundan önce güzel bir format at bilgisayarına. Format atmadan değiştirirsen sadece yeni şifren adama gider. Bir anlamı olmaz. Discord yine sana çok sorun çıkartmayabilir. Asıl riskli olanlar TC kimlik numaranla giriş yaptığın yerler ve sosyal medya hesapların. Yıllar sonra adına borç ya da dava falan bulma.

Attiginiz maili buraya atabilir misiniz?

Geri dönüş yapmadığımı yeni görüyorum...

Hakime de öyle mi diyeceklermiş? Sana bu dosyayı atan kişinin Discord kimliğini biliyor musun? Başka bir konuya attığım mesajın aynısını sana da atıyorum;

Bütün sosyal medya hesaplarının şifrelerini değiştir ve 2FA aç hepsinde. Eğer Discord şifren adamdaysa diğer şifrelerin de onda olabilir. Ama bundan önce güzel bir format at bilgisayarına. Format atmadan değiştirirsen sadece yeni şifren adama gider. Bir anlamı olmaz. Discord yine sana çok sorun çıkartmayabilir. Asıl riskli olanlar T.C. kimlik numaranla giriş yaptığın yerler ve sosyal medya hesapların. Yıllar sonra adına borç ya da dava falan bulma.

Bana dosyayı atan kişinin Discord kimliğini bilmiyorum, çaldığı bir hesaptan yazmış bana.

Hakime de öyle mi diyeceklermiş? Sana bu dosyayı atan kişinin Discord kimliğini biliyor musun? Başka bir konuya attığım mesajın aynısını sana da atıyorum;

Bütün sosyal medya hesaplarının şifrelerini değiştir ve 2FA aç hepsinde. Eğer Discord şifren adamdaysa diğer şifrelerin de onda olabilir. Ama bundan önce güzel bir format at bilgisayarına. Format atmadan değiştirirsen sadece yeni şifren adama gider. Bir anlamı olmaz. Discord yine sana çok sorun çıkartmayabilir. Asıl riskli olanlar T.C. kimlik numaranla giriş yaptığın yerler ve sosyal medya hesapların. Yıllar sonra adına borç ya da dava falan bulma.

Başlangıç'ta bütün uygulamaları kaldırdım. O dosyayı açtığım gün'ün gecesi bilgisayarıma 2 defa format attım. T.C. kimlik numaramla hiçbir yere giriş yapmadım diye biliyorum.

Hala geri dönüş yapmadılar.

Hocam basta mail atacaksiniz. Onlar attiginiz maile cevap olarak zaten hesabin bilgilerini tekrardan sizin mailin uzerine gecirecek. Gerekli bilgiler geri cevap olarak atilan mailde yazacak zaten. Yapmaniz gereken tek şey mail atmak su anlik.

Mail attım ama hala cevap gelmedi?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (393).png
    Ekran Görüntüsü (393).png
    114,7 KB · Görüntüleme: 25
  • Ekran Görüntüsü (394).png
    Ekran Görüntüsü (394).png
    109,8 KB · Görüntüleme: 24
Son düzenleyen: Moderatör:
Geri dönüş yapmadığımı yeni görüyorum...

Bana dosyayı atan kişinin Discord kimliğini bilmiyorum, çaldığı bir hesaptan yazmış bana.

Başlangıç'ta bütün uygulamaları kaldırdım. O dosyayı açtığım gün'ün gecesi bilgisayarıma 2 defa format attım. T.C. Kimlik numaramla hiçbir yere giriş yapmadım diye biliyorum.

Hala geri dönüş yapmadılar.

Mail attım ama hala cevap gelmedi?

Hala güncel mi bilmiyorum lakin senin yaşadıklarını dün yaşadım gelişme yaşayabildinmi.

Geri
Yukarı