Discord hesabım hacklendi

Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar beni çok korkutan bir durumla karşılaştım. Az önce Discord'a girdim ve bulunduğum bütün sunuculara ve arkadaş listemdekilere defalarca ekte bulunan mesaj gönderilmiş. Farklı saatlerde göndermiş. Şimdiden söyleyeyim hiçbir beleş nitro linkine tıklamadım.
1643303491243.png

Hocam benim önceki hesabımada da bu yaşandı. Biri arkadaşlık isteği göndermişti. Kim olduğunu merak ettiğim için kabul ettim. Kabul ettiğim gibi katıldığım her sunucuya her arkadaşıma böyle scam mesajlar yolladı. En son discorda mail atmama rağmen hesabım kapatıldı. Yakın zamanda tanımadığınız birini eklediniz mi arkadaş olarak?

Tek sahte linklere tıklaman değil bunların sebebi. Korsan yazılım kullanıyorsan, hesap bilgilerini içerisinde zararlı bulunup bulunmadığını bilmediğin cihazlara giriyorsan, şifren zayıf karakterler içeriyorsa, 2 aşamalı doğrulama etkin değilse ve daha birçok şey bunlara neden olabilir.

Nedeni ne olabilir peki?

Her Discord hesabının farklı tokeni vardır. Aynı Steam'deki kimlik ID numarası gibi düşünebilirsiniz. Bu tokenler sadece kullanıcıya ve yetkililere verilir. Fakat bu tokenler kullanıcı dışındaki başka birinin eline geçerse hesaba bazı şeyler yapabilir. Örneğin şu an sizin hesabınızı büyük ihtimal bir bot ele geçirmiş ve size ekli olan her kişiye ve sunucuya bu linki atıyor.

Hocam benim önceki hesabımada da bu yaşandı. Biri arkadaşlık isteği göndermişti. Kim olduğunu merak ettiğim için kabul ettim. Kabul ettiğim gibi katıldığım her sunucuya her arkadaşıma böyle mesajlar yolladı. En son discorda mail atmama rağmen hesabım kapatıldı. Yakın zamanda tanımadığını birini eklediniz mi arkadaş olarak?
Bir ara sürekli tanımadığım birinden istekler gelip duruyordu reddediyordum isteklerini en sonunda engelledim ama onunla bir alakası var mı bilmiyorum. Sonuç olarak tanımadığım kimsenin isteğini kabul etmedim.

Her Discord hesabının farklı tokeni vardır. Aynı Steam'deki kimlik ID numarası gibi düşünebilirsiniz. Bu tokenler sadece kullanıcıya ve yetkililere verilir. Fakat bu tokenler kullanıcı dışındaki başka birinin eline geçerse hesaba bazı şeyler yapabilir. Örneğin şu an sizin hesabınızı büyük ihtimal bir bot ele geçirmiş ve size ekli olan her kişiye ve sunucuya bu linki atıyor.

Anladım teşekkürler :)

Ayarlar > yetkili uygulamalar bu kısımdan kimlere, nelere yetki verdiğini görebilirsin. Bazı sitelere Discord ile kayıt olurken fark etmeden izin vermiş olma ihtimalin yüksek. Ayrıca hangi yetkileri verdiğini görebilirsin. Bu kısmı temizledikten sonra şifreni değiştir. Ancak biri seni bu mesajdan dolayı şikayet etmişse ban yemen kaçınılmaz.

Geri
Yukarı