Discord "{"Message": "widget disabled", "code": 50004}" hatası verdiren link phishing olabilir mi?

russian.pancake

Centipat
Öncelikle selam,
Yakın zamanda bir Discord kullanıcısından ne olduğunu çözemediğim bir link aldım.
(Siteye girmeyin) böyle bir link.
Normalde çok dikkat ederken dalgınlığıma geldi ve açtım ve şöyle bir mesaj aldım:
{"Message": "widget disabled", "code": 50004}
Ne anlama geldiğini anlamaya ve çözmeye çalışıyorum bilgisi olan yardım edebilir mi?

Virüs değil, ID'si 945750068835782676 olan bir Discord sunucusunun widget.json ile ilgili bir ayarı olması gerek, oradaki sayı yerine kendi sunucumun ID'sini yazdığımda da aynı sonuca ulaşıyorum, widget derken neyin widgetından bahsediyor bilmiyorum ama sunucu ile ilgili bir ayardır diye düşünüyorum, endişe edilecek bir şey değildir. Tabii sorgulamanız gereken diğer şey bir Discord kullanıcısının neden bu mesajı attığı.

Virüs değil, ID'si 945750068835782676 olan bir Discord sunucusunun widget. JSON ile ilgili bir ayarı olması gerek, oradaki sayı yerine kendi sunucumun ID'sini yazdığımda da aynı sonuca ulaşıyorum, widget derken neyin widgetından bahsediyor bilmiyorum ama sunucu ile ilgili bir ayardır diye düşünüyorum, endişe edilecek bir şey değildir. Tabii sorgulamanız gereken diğer şey bir Discord kullanıcısının neden bu mesajı attığı.

Bir sunucu davetiymiş gibi söyledi ve bende aniden tıkladım. Umarım dediğiniz gibidir, teşekkürler.
(Hala hangi akılla ona tıkladığımı sorguluyorum, evet)

Bir sunucu davetiymiş gibi söyledi ve bende aniden tıkladım. Umarım dediğiniz gibidir, teşekkürler.
(Hala hangi akılla ona tıkladığımı sorguluyorum, evet)
Evet sorun olmayan bir link, kendi sunucumda widgetları etkinleştirip aynı bağlantıya tekrar gittim, widget bilgilerini JSON formatında veriyor. Zaten Discord'a ait olan bir domain ve API olduğu için pekte endişe etmedim bunu yaparken, tek yaptığı sitelerde yer alan Discord'a davet etme widgetlarına ihtiyaç duyulan bilgileri göndermek, sunucuda kaç kişinin çevrimiçi olduğu, üyelerin isimleri vb. bilgiler.

Evet sorun olmayan bir link, kendi sunucumda widgetları etkinleştirip aynı bağlantıya tekrar gittim, widget bilgilerini JSON formatında veriyor. Zaten Discord'a ait olan bir domain ve API olduğu için pek de endişe etmedim bunu yaparken, tek yaptığı sitelerde yer alan Discord'a davet etme widgetlarına ihtiyaç duyulan bilgileri göndermek, sunucuda kaç kişinin çevrimiçi olduğu, üyelerin isimleri vb. bilgiler.

Anladım tekrardan çok teşekkür ediyorum.

Geri
Yukarı