Discord sövüş nedir? Amacı nedir?

Gereksiz hareketlerde son nokta diyebilirim sanırım.

SİZİN GİBİ TORUNUN.PNG

3 Yıldır Discord kullanıyorum ama Discord'da sövüş diye bir terim var. Avazı çıktığı kadar bağırıyorlar ve karşı tarafın değerlerine küfür ediyorlar hani kendisini geçtim annesi babası odasına gelip "oğlum/kızım neden bağırıyorsun" falan da mı demiyor?

Mesela Discord sunucusu patlatma var karşı tarafın açığını bulup sunucuya zarar veriyorsun ve karşı taraf bunun farkına varıyor ve aynı hatayı bir daha tekrarlamıyor. Bunda bu da yok. Kısaca sövüşün amacı nedir?
Hocam ilk öncelikle bende 4 senedir Discord kullanıyorum. Sövüş kelimesi bile saçma geliyor ayrıca Türkçede böyle bir kelime mi var? Neyse. Sövüşte isminde 17 18 yazan arkadaşlarımızın hepsi 13 14 yaşında veletler. Evet veletler. Bunu dedim çünkü anlamsız küfürler, aile, anne, bacı her bireye küfür ediyorlar. Gerçek hayatta bunu diyemeyecek, karşımıza çıkamayacak insanlar bunlar. Kısaca bir yumruk ile ölecek kadar canları var. Fakat size bir şey yapmış birinin sunucusuna zarar vermek kişiye ders vermek gibi bence. Ben sunucu patlatmayı bir iş haline getirmiş biriyim. Sövüşten daha mantıklı olduğunu söylemeliyim.

3 Yıldır Discord kullanıyorum ama Discord'da sövüş diye bir terim var. Avazı çıktığı kadar bağırıyorlar ve karşı tarafın değerlerine küfür ediyorlar hani kendisini geçtim annesi babası odasına gelip "oğlum/kızım neden bağırıyorsun" falan da mı demiyor?

Mesela Discord sunucusu patlatma var karşı tarafın açığını bulup sunucuya zarar veriyorsun ve karşı taraf bunun farkına varıyor ve aynı hatayı bir daha tekrarlamıyor. Bunda bu da yok. Kısaca sövüşün amacı nedir?
Aslında her şey TeamSpeak programında, oyunlarda anlaşamayan insanların sesli olarak karşı karşıya gelmesiyle başladı. Daha sonrasında Sönmez Reyiz denen adamın canlı yayınları YouTube'da binlerce izlenme aldı ve dönemin ergenleri bunu çok sevdi. Bu sövüş muhabbetinin iki ana kaynağı var birisi Sönmez Reyiz birisi de TeamSpeak kavgaları.(tr'de internet kullanan insanların en az bir kere denk geldiği ve en bilinen bu kavga) Her neyse bu akım, 2013 gibi kanser Facebook grubu ortamlarına sıçradı ve %99'u ergenlerden oluşan sanal gruplar oluştu. YouTube'da ASF Team, Direksikenler, İmamoğulları sesli kavga vs... yazarsan o dönemde ergen olan ama şu an 20-28 yaşında olan adamların videolarını görürsün. Bkz: 2013-2016 yılları bu zırvalığın tavan yaptığı dönemdir. Bu hayatsızlar bu işi uzun süre boyunca Skype üzerinden yaptılar daha sonra çeşitli ses değiştirme programlarını keşfettiklerinde ve bu programları Skype'a entegre edemediklerinde ergen sesleriyle kavga edememeye başladılar. Bu sefer de YouNow gibi o dönemler pek bilinmeyen canlı yayın platformlarında yayın açarak 15-20 kişinin katıldığı yayınlarda aralıksız bir saat küfürleşiyorlardı. Bu bir saatlik küfürleşmede bolca echo, bass, cızıtrı ve aşırı db'den başka bir şey duyulmuyordu. Sonuç olarak tamamen boş muhabbet. Sanaldan küfürleşen insanların ciddi anlamda psikolojik sorunları olduğunu düşünüyorum veya kötü bir çocukluk geçirmiş olabilirler...
Ayrıca eklemek isterim bu tarz insanlar genelde 7/24 Lol tarzı oyunlardan çıkmayan, sanaldan flörtleşen, sanalda oluşturdukları kişi profiliyle gerçek hayattaki profili 360 derece farklı olan adeta sosyal medyayı gerçek yaşamlarıyla takas etmiş insanlardır. Sosyal hayatlarında, asla güçlü bir özgüvene sahip olduklarını düşünmüyorum. Şöyle gözünüzün önüne getirsenize sabah kalkıyorsun ses programlarını ayarlıyorsun ve önüne gelen herkese avazın çıktığı kadar küfür ediyorsun. Hahaha 😅 işte tam böyle görünüyorlar. Sosyal medyanın sunmuş olduğu gizlilik bu arkadaşlara sosyal hayatlarında olması gereken özgüveni sanal ortamda vermiş. Ergen arkadaşlara sesleniyorum daha güzel hobiler edinin. Dışarı çıkın, spor yapın ne bileyim... Boğazınız yırtılana kadar ettiğiniz o küfürlerin en ama en hafifini dışarıda tartıştığınız bir insana söyleme cesaretiniz olmadığına adım gibi eminim. Bırakın bu boş işleri. 2013'de de zırvalıktı 2021'de de halen zırvalık.

Hocam ilk öncelikle bende 4 senedir Discord kullanıyorum. Sövüş kelimesi bile saçma geliyor ayrıca Türkçede böyle bir kelime mi var? Neyse. Sövüşte isminde 17 18 yazan arkadaşlarımızın hepsi 13 14 yaşında veletler. Evet veletler. Bunu dedim çünkü anlamsız küfürler, aile, anne, bacı her bireye küfür ediyorlar. Gerçek hayatta bunu diyemeyecek, karşımıza çıkamayacak insanlar bunlar. Kısaca bir yumruk ile ölecek kadar canları var. Fakat size bir şey yapmış birinin sunucusuna zarar vermek kişiye ders vermek gibi bence. Ben sunucu patlatmayı bir iş haline getirmiş biriyim. Sövüşten daha mantıklı olduğunu söylemeliyim.

Hocam bende bir ara sunucu patlatıyordum, artık sahibini uyarıyorum uyarımı dikkate almayıp beni banlarsa sunucuyu patlatıyorum :D .

Kimsede açıklamamış maalesef bir kitle sövüyor demek ki sövüşü. Sadece ne olduğunu ne yapıldığını açıklayacak biri var mı? For verme ne demek mesela?

Biraz ağır oldu ama: 14 yaş altı egolu ergen veletlerin boş boş bağırıp küfür ederek kendi egolarını tatmin etmeye çalışmasıdır

Yeni konular

Geri
Yukarı