Discord tokenlerinin bluecord aracılığıyla sızdırılması hakkında tehdit ediliyorum

natureex

Picopat
Merhaba Discord üzerinden konuştuğum bir kişi Instagram sesli sohbetteyken Discord kullanıcı tokenlerinin yarısının bluecord denilen sistem ile (artık ne olduğunu bilmiyorum bilen aydınlatsın) sızdırıldığını söyledi. Yani tüm Discord kullanıcılarının tokeninin bir kısmı bu şahısların elindeymiş doğru ise bu tokenin tamamı farklı bir şekilde Discord'dan sızar internete düşerse bunun da paneli datasını çıkacağını ve buldukları gibi indirerek bu paneli kuracaklarını söyledi ve ekledi. 3 Hafta öncesine kadar bu bluecord denilen sistemle hepimizin tokenlerini yayıldığı zamanda muhtemelen GitHub zarttan zurttan bu data panel dosya her ne ise çekip sistemi kurmuşlar. YouTube'da videosu varmış ve silinmiş ne olduğunu yazdı sonrasında mesajları sildiğim için görüntüleyemedim ne yazık ki bu tokenin tamamına erişimini sağlarsa ellerindeki mevcut data paneller ile sadece ID bilgisi ile token Wi-Fi bilgisi Wi-Fi şifresi IP adresi gibi bilgilere kolaylıkla erişebildiklerini bu zamana kadar aynı Wi-Fi uzerinden actiginiz tum Discord hesaplarınız ve sifreleri yetmedi eğer Chrome'dan giriyorsanız oturum açmasınız bile açtığınız mail hesapları onların şifreleri çerezler vesilesiyle oluyormuş. Bu çerezler sayesinde girdiğiniz tüm siteler tüm bilgiler hatta ve hatta geçmişte arattığınız tüm bilgilere bakabildiğini erişebildiğini kolaylıkla girebileceğini söyledi. Sürekli saçma sapan kaçamak yanıtlar verdiği için ben de tam anlayamadım bir kaydetmen gerekiyor dedi bir gerek yok dedi benim bildiğim oturumun açık kalırsa oluyor değil mi? Çerezlerle ilgiliymiş ve siz bu çerezleri silseniz, şifrelerinizi değiştirseniz bile Chrome'u silip çerez engelini koymazsanız yine erişebiliyor ve sonsuz döngüye giriyormuş. Çerezleri engellediğimizde de çoğu siteye sisteme erişemiyoruz diye biliyorum. Format atsanız bile BIOS'ta HDD'de yine kalan kalıyormuş kökten HDD değiştirmek gerekiyormuş sanırım. Şimdi bu durum çok sıkıntılı, benim yıllar öncesinde oluşturduğum birçok mail hesabım vs vardır ben giremiyorken bu şahısların girmesi açıkçası irite eden bir durum. Cidden doğruysa herkes endişelenmeli sırf Chrome'dan giriyorsunuz diye olanlara bakın. Şimdi bu olay sizce doğru mudur? Bu Discord tokenleri tamamen internete sızar mı? Sızarsa çekeceklermiş çünkü nasıl önlemler alınabilir, nasıl korunabiliriz sorduğumda ise buna sadece kendisi ve arkadaşlarının erisebildiĞi onun sayesinde internetten çektiğini söyledi. iddia ettiği şeyleri kendi üstünde deniyormuş paylaşmasını istedim iddia ettiği şeyleri atamadı iki tane ekran görüntüsü attı tokenin tam hali olduğu için yapabilmiş. Bakıp ne olduğunu söyler misiniz? Bu arkadaşın göz dağı verdigini ve alttan tehdit ettiğini düşünüyorum. Çünkü kendisi zamanında panel kullanıp milletin bilgilerini Discord sunucusunda depolayan bir arkadaş, işlediği tüm suçların kaydı var ne hikmetse ratlandığımı düşündüğümü öğrenince bu konuyu hortlattı yalan söylüyor olabilir. Bilen biri aydınlatsın.

Eki Görüntüle 1713024

Dosya Ekleri

• Screenshot_20230324-173932_Gallery.jpg
    Screenshot_20230324-173932_Gallery.jpg
    56,2 KB · Görüntüleme: 377
  • Screenshot_20230324-174640_Gallery.jpg
    Screenshot_20230324-174640_Gallery.jpg
    57,6 KB · Görüntüleme: 365
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba Discord üzerinden konuştuğum bir kişi Instagram sesli sohbetteyken Discord kullanıcı tokenlerinin yarısının bluecord denilen sistem ile (artık ne olduğunu bilmiyorum bilen aydınlatsın) sızdırıldığını söyledi. Yani tüm Discord kullanıcılarının tokeninin bir kısmı bu şahısların elindeymiş doğru ise bu tokenin tamamı farklı bir şekilde Discord'dan sızar internete düşerse bunun da paneli datasını çıkacağını ve buldukları gibi indirerek bu paneli kuracaklarını söyledi ve ekledi. 3 Hafta öncesine kadar bu bluecord denilen sistemle hepimizin tokenlerini yayıldığı zamanda muhtemelen GitHub zarttan zurttan bu data panel dosya her ne ise çekip sistemi kurmuşlar. YouTube'da videosu varmış ve silinmiş ne olduğunu yazdı sonrasında mesajları sildiğim için görüntüleyemedim ne yazık ki bu tokenin tamamına erişimini sağlarsa ellerindeki mevcut data paneller ile sadece ID bilgisi ile token Wi-Fi bilgisi Wi-Fi şifresi IP adresi gibi bilgilere kolaylıkla erişebildiklerini bu zamana kadar aynı Wi-Fi uzerinden actiginiz tum Discord hesaplarınız ve sifreleri yetmedi eğer Chrome'dan giriyorsanız oturum açmasınız bile açtığınız mail hesapları onların şifreleri çerezler vesilesiyle oluyormuş. Bu çerezler sayesinde girdiğiniz tüm siteler tüm bilgiler hatta ve hatta geçmişte arattığınız tüm bilgilere bakabildiğini erişebildiğini kolaylıkla girebileceğini söyledi. Sürekli saçma sapan kaçamak yanıtlar verdiği için ben de tam anlayamadım bir kaydetmen gerekiyor dedi bir gerek yok dedi benim bildiğim oturumun açık kalırsa oluyor değil mi? Çerezlerle ilgiliymiş ve siz bu çerezleri silseniz, şifrelerinizi değiştirseniz bile Chrome'u silip çerez engelini koymazsanız yine erişebiliyor ve sonsuz döngüye giriyormuş. Çerezleri engellediğimizde de çoğu siteye sisteme erişemiyoruz diye biliyorum. Format atsanız bile BIOS'ta HDD'de yine kalan kalıyormuş kökten HDD değiştirmek gerekiyormuş sanırım. Şimdi bu durum çok sıkıntılı, benim yıllar öncesinde oluşturduğum birçok mail hesabım vs vardır ben giremiyorken bu şahısların girmesi açıkçası irite eden bir durum. Cidden doğruysa herkes endişelenmeli sırf Chrome'dan giriyorsunuz diye olanlara bakın. Şimdi bu olay sizce doğru mudur? Bu Discord tokenleri tamamen internete sızar mı? Sızarsa çekeceklermiş çünkü nasıl önlemler alınabilir, nasıl korunabiliriz sorduğumda ise buna sadece kendisi ve arkadaşlarının erisebildiĞi onun sayesinde internetten çektiğini söyledi. İddia ettiği şeyleri kendi üstünde deniyormuş paylaşmasını istedim iddia ettiği şeyleri atamadı iki tane ekran görüntüsü attı tokenin tam hali olduğu için yapabilmiş. Bakıp ne olduğunu söyler misiniz? Bu arkadaşın göz dağı verdigini ve alttan tehdit ettiğini düşünüyorum. Çünkü kendisi zamanında panel kullanıp milletin bilgilerini Discord sunucusunda depolayan bir arkadaş, işlediği tüm suçların kaydı var ne hikmetse ratlandığımı düşündüğümü öğrenince bu konuyu hortlattı yalan söylüyor olabilir. Bilen biri aydınlatsın.

Eki Görüntüle 1713024

Discord'un resmi olmayan sürümünden farklı bir sürüm kullandıysanız tokeninizin başkalarının eline geçmesi çok olası bir durum. Resmi sürümü kullananlar için bir problem olduğunu düşünmüyorum.

Bakın arkadaşlar böyle bir şeyin olması imkansız. Bluecord yazılımını indirdiysen sadece indirilen kişilerin tokenleri düşer. Yazılımın içerisinde böyle bir şey varsa bilemem. Normal Discord'dan böyle bir şey olması imkansız. Gidip modlu Discord indirmeyin. Önünüze gelen her exe dosyasını açmayın oldu bitti.

Bakın arkadaşlar böyle bir şeyin olması imkansız. Bluecord yazılımını indirdiysen sadece indirilen kişilerin tokenleri düşer. Yazılımın içerisinde böyle bir şey varsa bilemem. Normal Discord'dan böyle bir şey olması imkansız. Gidip modlu Discord indirmeyin. Önünüze gelen her exe dosyasını açmayın oldu bitti.
Bluecord tam olarak ne işe yarıyor bir mod mu anlamadığım nokta bu yok hayır ben chrome ve uygulamasından normal bir şekilde giriyorum bu arkadaş bluecord denilen sistemden bluecordu kullanmayan insanların yani tüm kullanıcıların tokenlerinin yarısının sızdırıldığını söyledi nasıl olduğuna cevap yok. Ben zaten kullandığım süreç içerisinde ne modlu discord kullandım ne exe dosyası açtım sorun bu bluecord ne ise hepimizin tokenlerinin yarısının sızdığıymış adamlar internete sızdırmış oda çekip kurmuş ID uzerinden sorguluyormus bunu bu doğru mudur diye soruyorum ve yine discorddan bir yerden geriye kalan token sızarsa bayağı bayağı hepimizin ID bilgisi üzerinden bu sorgulamayı yapabileceğini soyledi sizmasini bekliyormuş.

Bluecord tam olarak ne işe yarıyor bir mod mu anlamadığım nokta bu yok hayır ben Chrome ve uygulamasından normal bir şekilde giriyorum bu arkadaş bluecord denilen sistemden bluecordu kullanmayan insanların yani tüm kullanıcıların tokenlerinin yarısının sızdırıldığını söyledi nasıl olduğuna cevap yok. Ben zaten kullandığım süreç içerisinde ne modlu Discord kullandım ne exe dosyası açtım sorun bu bluecord ne ise hepimizin tokenlerinin yarısının sızdığıymış adamlar internete sızdırmış oda çekip kurmuş ID uzerinden sorguluyormus bunu bu doğru mudur diye soruyorum ve yine Discord'dan bir yerden geriye kalan token sızarsa bayağı bayağı hepimizin ID bilgisi üzerinden bu sorgulamayı yapabileceğini soyledi sizmasini bekliyormuş.

Tek diyeceğim kelime yalan. Korkmayın. 2017 Ocak 2 de açtım ilk Discord hesabımı. O hesap şu an kapatıldı tabii neyse. İnanmayın.

Discord'un resmi olmayan sürümünden farklı bir sürüm kullandıysanız tokeninizin başkalarının eline geçmesi çok olası bir durum. Resmi sürümü kullananlar için bir problem olduğunu düşünmüyorum.
Resmi olan sürümünü kullandım arkadaş bluecord denilen sistem her ne ise araştırdığım kadarıyla bir modmuş kullanmayan herkesin tokeninin yarısının sızdığını söyledi nasıl mernis datası sızdıysa bu da panelmiş ve aynısı olmuş 3 hafta öncesinden internetten çekmişler bunu youtubeya videosunu koymuşlar video silinmiş Id sorgusu yapıp herhangi bir kullanıcının tokenin %50 sine erişebiliyormuş bu çocuk geri kalanın sağdan soldan sızmasını beklediğini söyledi sızarsa onuda çekeceklermiş olay bu bluecord bir mod ise discordun kendi sistemi değilse nasıl oluyorda discord tokenlerimiz sızıyor buna cevap da veremedi sözde kendi Idsı üzerinden token sorgusu yapmış görselde attıklarım o

Tek diyeceğim kelime yalan. Korkmayın. 2017 Ocak 2 de açtım ilk Discord hesabımı. O hesap şu an kapatıldı tabii neyse.
Chrome üzerinden giriyordum eğer zamanında discorda chrome üzerinden girdiysen çerezler vesilesiyle yaptığın her şeye bakabilirim geçmişini görebilir kayıtlı şifrelerini görebilir hesaplarına girebilirim dedi hatta kendi üzerimde deneyeyim diyip o txt dosyasını attı al geçmişim diye çerezler ve Google ilgili nasıl önlemler alabilirim giriş yapmadığım google mail hesaplarımın oturumu açık değilse giriş yapabilir mi?

Tek diyeceğim kelime yalan. Korkmayın. 2017 Ocak 2 de açtım ilk Discord hesabımı. O hesap şu an kapatıldı tabii neyse. İnanmayın.
Bu arada evet söyledikleri doğruymuş bayağı bayağı ID'min bir kısmını atmış herhangi bir dosya yazılım indirmeme rağmen sanırım tokenlerimiz sızmış geçmiş olsun.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20230324-184628_Instagram.jpg
    Screenshot_20230324-184628_Instagram.jpg
    38,4 KB · Görüntüleme: 270
Son düzenleme:
Chrome üzerinden giriyordum eğer zamanında Discord'a Chrome üzerinden girdiysen çerezler vesilesiyle yaptığın her şeye bakabilirim geçmişini görebilir kayıtlı şifrelerini görebilir hesaplarına girebilirim dedi hatta kendi üzerimde deneyeyim deyip o txt dosyasını attı al geçmişim diye çerezler ve Google ilgili nasıl önlemler alabilirim giriş yapmadığım Google mail hesaplarımın oturumu açık değilse giriş yapabilir mi?

Bu arada evet söyledikleri doğruymuş bayağı bayağı ID'min bir kısmını atmış herhangi bir dosya yazılım indirmeme rağmen sanırım tokenlerimiz sızmış geçmiş olsun.

Size laf anlatmak ile uğraşmayacağım iyi gidin şifrenizi değişin. Allah akıl fikir versin size.

Size laf anlatmak ile uğraşmayacağım iyi gidin şifrenizi değişin. Allah akıl fikir versin size.
Ağır bir dil kullanmışsınız kusura bakmayında bu kişiyi tanıyan siz değilsiniz bana tokenimin bir kısmını attı birebir doğruydu bir şekilde yayılmış token bilgimiz elindeki yazılımla çerezleri çevirip çok kolay bir şekilde giriş yapabilir artık hiçbir verinin güvende olmadığını düşünürsek çok doğal bir durum internette her şey mümkün discordda çok güvenilir bir platform değil yayınlandığı bilgisi böyle ortalıkta gezinmedigi için bilmemeniz doğal ben de yalan diyordum ama gerçekmiş Allah size de akıl fikir versin

Geri
Yukarı