Discord üzerinde T.C. kimlik numarasını bulan kişi için ne yapılabilir?

Mahkeme kararı ile ev bile aratabilirsin sorun: O mahkeme kararı çıkana kadar ne kadar süüre geçecek :)

Zaten kişisel bir bireye böyle bir bilgiyi vermezler.
Şikayet oluşturuldu mu, olay mahkemeye taşınır ve gerekli istek konsolosluk ile iletilir. Bu şekilde de 1 ay rahat geçer. Şu an mahkemeler çok dolu. Karşıdaki bireyde bir çocuksa denetimli serbest bırakılır bu kadar uğraşa girmeye gerek yok. T.C numarası üzerinden bir şey yapamaz çoğu uygulama artık canlılık testi istiyor.
Bankalar bile şubeye gelmeden telefon numarası değişikliğine izin vermiyor.

Ben, alperen, ve Türk'ün dedigi gibi mernisle zaten kolayca bulunuyor. Mahkeme zaten olacakta karar çıkacakta uzun hikaye. Burada ki herkes konu sahibine korkmaması zaten gerektigini söyledi.

Telefonları da T.C. Var bal gibide ciddi bir durum ve şikayet etse Discord bilgi verir ve ceza alır konu sahibinin bilgilerini sızdıran şahıs.

Telefonları da T.C. Var bal gibide ciddi bir durum ve şikayet etse Discord bilgi verir ve ceza alır konu sahibinin bilgilerini sızdıran şahıs.

Bu bilgiyi sızdıran daha reşit bile değildir.
Denetimli bir şekilde serbest bırakılır. Uğraşmak isteseniz bile 2 yıl bu dava ile uğraşmanız gerekir neredeyse. Bu yüzden Discord'da ki sanal arkadaşlara ad soyad nerede yaşadığınızı vermemeniz tavsiyemdir.

Karşıdakinin elinde senin fiziksel kimlik kartın yoksa sıkıntı çıkmaz, olsa bile fazla bir imkanı olamazdı. Yoksa kimliği çalınıp sızdırılan insanlara ne olurdu.

Bence arkadaş reşit olmadığı için mahkeme işlerine bulaşmayı istemez. Ailesine bunu söylerse ailesi kendisini suçlu bulabilir. En iyisi ilk önce risksiz bir şekilde tartış, sonrasında tehdit olmayacak seviyede kendilerini polise şikayet edeceğini bildir.

Pek bir şey olmaz. Sadece tc ile falan yapılacak şeyler az. Fiziksel kartın yoksa kafanı rahat tut.

Bulan kişinin adını alabilir miyim? Ben olmayayım da sonra patlarız.

Evet. Artık konu yavaştan kapanabilir bence.

Burada konu sahibinin yapacağı şey korkmayıp şikayet etmektir. Daha da uzatmaya gerek yok bence.
Pratikte ceza alacağını sanmıyorum en fazla ifadeye çağrılır adamın bacağına kurşun sıkıp hayati tehlike yaratmadığı için serbest bırakılan gördüm yani böyle küçük şeylerle uğraşmazlar binlerce insanda mernis data var

Karşıdakinin elinde senin fiziksel kimlik kartın yoksa sıkıntı çıkmaz, olsa bile fazla bir imkanı olamazdı. Yoksa kimliği çalınıp sızdırılan insanlara ne olurdu.

Bence arkadaş reşit olmadığı için mahkeme işlerine bulaşmayı istemez. Ailesine bunu söylerse ailesi kendisini suçlu bulabilir. En iyisi ilk önce risksiz bir şekilde tartış, sonrasında tehdit olmayacak seviyede kendilerini polise şikayet edeceğini bildir.

Bulaşmayı istiyor konu sahibi 2. ailesi suçlamaz bu durumdan.

Yeni konular

Geri
Yukarı