Discord üzerinden fotoğraflarıma ulaşılmış

Hocam hiçbir şey yapamazlar relax olun, bu kişiler 15-16 yaş çocuklardır takmayın rahat olun.

Hocam elbette yapamazlar zaten korksam isteklerini yapardım ama kardeşimin olduğu fotoğraflara bir de yorum yapınca hoş olmuyor tabii.

Dostum bu bahsi geçen fotoğraflar senin bilgisayarında mı yoksa sosyal medya hesabında mı kayıtlı? Yani sana atılan fotoğraflar aslında nerede depolanıyor? Herhangi bir sosyal medya hesabında mı yoksa kendi bilgisayarında mı?

Bilgisayarda değil sosyal medyamdada yok ama attığı fotoğraflardan 2'si annemin ve babamın profil fotoğrafı ve benim de Instagram hesabım gizli değil oradan bulmuştur bence ama son fotoğraf'ı bilemiyorum.

Yani siz bir sunucunun sahibisiniz ve birisi sizin küçüklük fotoğraflarınızı size atarak sizden sunucunuzda moderatör yetkisi istemiş doğru mu anladım?
Adınız Discord'da kayıtlı mı? Discord bağlı hesaplarınızda adınız veya soy adınızı içeren bir hesap var mı? Muhtemelen Discord'dan adınızı ve soy adınızı buldular oradanda Google aramasıyla Instagram veya Facebook hesabınızı buldular ve fotoğraflarınızı gördüler ve size gönderdiler.

Kusura bakmayın hocam çok mesaj gelince kaçırmışım YouTube'dan bulmuış olabilirler isim ve soy isim yazılıydı kanalımda.

Bilgisayarda değil sosyal medyamdada yok ama attığı fotoğraflardan 2'si annemin ve babamın profil fotoğrafı ve benim de Instagram hesabım gizli değil oradan bulmuştur bence ama son fotoğraf'ı bilemiyorum.
Ee tamam işte malum bilgileri kullanarak sosyal medya hesaplarınızı araştırmışlardır.

Kusura bakmayın hocam çok mesaj gelince kaçırmışım YouTube'dan bulmuış olabilirler isim ve soy isim yazılıydı kanalımda.

O zaman isminiz soy isminizi bulmuşlar Discord üzerinden sonra isminizi aratmışlar mesela Facebook'tan sonra sizin fotoğraflarınızı ve arkadaşlarınızı bulmuşlar oradan da annenizin ve babanızın fotoğraflarına erişmişler arkadaşlardan bu herkesin kolaylıkla yapabileceği bir şey. Engelleyin. Son fotoğraf nedir?

O zaman isminiz soy isminizi bulmuşlar Discord üzerinden sonra isminizi aratmışlar mesela Facebook'tan sonra sizin fotoğraflarınızı ve arkadaşlarınızı bulmuşlar oradan da annenizin ve babanızın fotoğraflarına erişmişler arkadaşlardan bu herkesin kolaylıkla yapabileceği bir şey. Engelleyin. Son fotoğraf nedir?

3.fotoğraf var ona nereden eriştiğini bulamadım işte ismimede YouTube'dan erişmişler muhtemelen.

Peki o fotoğraf annenizin veya babanızın Facebook'unda veya instagramında falan olabilir mi?

Vardı sanırsam ama annem ve babamın hesapları gizli olur mu yine de?

3.fotoğraf var ona nereden eriştiğini bulamadım işte ismimede YouTube'dan erişmişler muhtemelen.
Dostum Technopat'a bile adın soyadın ile kaydolmuşsun. Sosyal medyada neden bütün adınızı soyadınızı kullanarak hesaplar açarsınız ki? Yani ne kadar çok bilgi o kadar çok tehlike demektir bu. Kendin hakkında ne kadar az bilgi o kadar güvenlik...

Geri
Yukarı