Discord üzerinden sesli olarak edilen küfüre dava açabilir miyim?

Saintes Maries

Centipat
Discord üzerinden 2 kişi ben kendilerine herhangi bir şey söylemememe rağmen bana, ölmüş anneanneme, dedeme ağıza alınmayacak küfürler ettiler. Ben de profilleri gözükecek şekilde OBS üzerinden kayıt aldım. Kayıtta ismime küfür edildiği duyuluyor. Bu 2 şahsı dava edebilir miyim? Dava edebilirsem ne miktarda ceza alırlar?

Discord üzerinden 2 kişi ben kendilerine herhangi bir şey söylemememe rağmen bana, ölmüş anneanneme, dedeme ağıza alınmayacak küfürler ettiler. Ben de profilleri gözükecek şekilde OBS üzerinden kayıt aldım. Kayıtta ismime küfür edildiği duyuluyor. Bu 2 şahsı dava edebilir miyim? Dava edebilirsem ne miktarda ceza alırlar?

Hakaret davası açılabilir galiba.

Eğer ses kaydı ile gidecekseniz izinsiz ses kaydı almakta suç.

Edersiniz ama uğraşmaya değmez. Dava aksaklıklar yüzünden çok uzun sürecek, avukat parası, dava parası derken çok büyük zaman ve para kaybına gireceksiniz.
Para dediğim de 1500 - 2000 TL değil ha. Ailemde avukat var, geçenlerde buna benzer bir dava için 15000 TL aldı.

Benim ailem tazminat davası açtı bir olaydan dolayı avukat sadece tazminattan komisyon almayı teklif etti.

Avukattan avukata değişir elbette. Ancak tazminat davası olunca da küçük miktarlar gelmiyor. Avukatında en az %35, %40 istediğini düşünüyorum.

%60 istedi hocam.

Ya bu konuları aşırı saçma buluyorum şahsen. Küfür edince ne oldu mesela gururun mu kırıldı dediğini yaptı mı ne yaptı ne oldu yani boş işler gerçekten.

Bazı kişiler takabiliyor. 11 yaşındayken haxballda admindim bir ara herkes küfür ediyordu bayağı ağlamıştım :D.

Yeni konular

Geri
Yukarı