Discord Yankı Yapma Problemi

Fu-Linn

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba i3 7100 ve GTX 1050Ti tabanlı bir sistem kullanıyorum. Windows 10 64bit kullanıyorum fakat Discord kullanırken büyük bir problem yaşıyorum. Sesim sürekli açıkken veya bas konuşta ben konuşurken benim kulaklığıma gelen sesler karşı tarafa gidiyor yani karşı taraf sesini iki kere duyuyor. Aynı şekilde bana gelen oyunun seslerini de duymuş oluyor. Bunu nasıl çözebilirim ? Neden kaynaklıdır ? Eski bilgisayarımda böyle bir problem yoktu. Kasanın jak girişlerinden mi kaynaklıdır ?

O esnada hoparlörden dışarı ses veriyorsan ve Realtek ses yongası kullanıyorsan; Ses yöneticisinden "Akustik Eko İptali" seçeneğini aktif et.
Hoparlörü kapatman, sesi yalnızca kulaklığa vermen daha kesin ve temiz bir çözüm olur yine de.

O esnada hoparlörden dışarı ses veriyorsan ve Realtek ses yongası kullanıyorsan; Ses yöneticisinden "Akustik Eko İptali" seçeneğini aktif et.
Hoparlörü kapatman, sesi yalnızca kulaklığa vermen daha kesin ve temiz bir çözüm olur yine de.
Hoparlör kullanmıyorum.
Ses ayarlarından Stereo karıştırıcıyı kapatmayı deneyin.
Hangi ses ayarları acaba ? Nerden girebilirim o ayarları tam bilmiyorum da.

Hoparlör İkonu> Sağ Tık> Kayıt Aygıtları> Stereo Karışımı> Sağ Tık> Devre dışı bırak.
Sağ tık yaptığım zaman karşıma Ses düzeyi karıştırıcısı, ses ayarları, uzamsal ses, ses efekti ve ses efektlerini gider seçenekleri geliyor. Realtek den Akustik eko iptali seçeneğini işaretledim.

Sağ tık yaptığım zaman karşıma Ses düzeyi karıştırıcısı, ses ayarları, uzamsal ses, ses efekti ve ses efektlerini gider seçenekleri geliyor. Realtek den Akustik eko iptali seçeneğini işaretledim.
Sorun düzeldi mi peki? Bir de ekran görüntüsü paylaşırsanız sevinirim.

Sorunu henüz test etmedim, yarın edeceğim.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    3,2 KB · Görüntüleme: 2.263
Eğer olmazsa yazın illaki çözümünü buluruz. :)
Bilgisayara dün format atmıştım bugün maalesef sesim hiç gitmiyor. Nasıl bir ayar yapmam lazım acaba ? Formattan önce de gitmemişti bi hoparlör kısmından bi ayar yapmıştım ama ne hatırlamıyorum.
Şuanlık yankı yok gibi sesimde gidiyor fakat uzaktan geldiğini söylüyor arkadaşlarım oysa ki her zaman ki gibi kulaklığım. Laptop da aynı şekilde takılıydı ses normaldi bu sefer uzaktan geliyor gibi diyorlar bir ayarı var mıdır acaba ?
Maalesef sorun çözülmedi. Hala yankı devam ediyor fakat daha az diyebilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı