Discord yaş saçmalığı

Koskoca 16 diyor bir de utanmadan, çoluk çocuğun girmesi yasaklanmalı bu uygulamaya.

Bireyin 16 yaşında olması onun oyun oynaması, yeni arkadaşlar edinmek ve yakın arkadaşlarıyla sohbet etmesi, public topluluklarında veya büyük sunucularda hiç tanımadığı birisiyle Türk ya da yabancı sohbet etmesi ne zamandan beri kötü bir şey oldu ama sen benim girdiğim nsfw sunucularına 16 yaşındaki bir çocuk girmesin diyorsan bu gençlik zaten 16 yaşından önce öğrendi her şeyi senden bile daha iyi biliyor emin ol çünkü onun teklonoji ile tanışması senden daha önceydi. 16 yaşında bir çocuk değil lise 1 ya da 2'e giden bir gençten bahsediyoruz burada ezilecek bir nesil görmüyorum.

1 hafta boyunca yaptığım bir şakadan dolayı hesabımı disabled yapan Discord'la uğraştım. Supporta yazdım 3 güne anca cevap verdiler ve yaş doğrulaması olarak attığım fotoğrafları kabul etmediler. 2 gün onunla uğraştım toplam 5 gün uğraştıktan sonra bana dedikleri şey yaşımın yetmiyor olduğunu söylediler. Discord kullanma yaşının +13 olduğunu bilmiyorlar galiba selfie attığım kimlikte koskoca yaşımın 16 olduğu belli oluyordu anlamadım gerçekten, ne yapmam lazım?

Eki Görüntüle 1799381
bana da aynısı oldu sakallı bıyıklı halimle fotoğrafımı attım kimliğimi ekledim otobüs kartımı bile attım hesabımı açmadılar kabul etmediler 3 senelik data olan hesabım silindi, rezil bi firma gerçekten. tek çözüm yolu bu, başka bir şey yok.

Koskoca 16 diyor birde utanmadan, çoluk çocuğun girmesi yasaklanmalı bu uygulamaya.
Nereden bakarsan bak elinde kalıyor bu ileti. Okuduğunu anlayamama desen var, kendi 16 yaşını atlamışcasına "Koskoca 16 yaşındayım" ifadesini utanç verici bulmak gibi bir dar vizyonlu bakış açısı var -ki konu sahibi öyle bir şey dememiş-, "çoluk çocuk" diyerek ötekileştirme var, insanların hayatlarına bencile müdahale girişimi var. Var da var... Sen büyümüşsün de ne olmuş, hayatın temelinde dahi büyük eksiklerin var. İnsanların keyfini kaçırmaya devam etmektense kendine geliştirmenin daha iyi olacağı kanısındayım, tabi dersen ki ben böyle iyiyim Twitter trollüğü yapabilirsin bence.

Nereden bakarsan bak elinde kalıyor bu ileti. Okuduğunu anlayamama desen var, kendi 16 yaşını atlamışcasına "Koskoca 16 yaşındayım" ifadesini utanç verici bulmak gibi bir dar vizyonlu bakış açısı var -ki konu sahibi öyle bir şey dememiş-, "çoluk çocuk" diyerek ötekileştirme var, insanların hayatlarına bencile müdahale girişimi var. Var da var... Sen büyümüşsün de ne olmuş, hayatın temelinde dahi büyük eksiklerin var. İnsanların keyfini kaçırmaya devam etmektense kendine geliştirmenin daha iyi olacağı kanısındayım, tabi dersen ki ben böyle iyiyim Twitter trollüğü yapabilirsin bence.
Dalga geçmek isterseniz; 14. yaşıma henüz girmediğimi bildirmek isterim.

Kendini büyük sandığı için.
Büyük sanmak..? Pardon da discord gibi bir platform kullanmak için 20 yaşında mı olunmalı? Böyle olsaydı firmalar batardı. Artık çocuklar doğduklarında teknoloji ile doğuyorlar. 7 yaşlarında ellerine telefonlar geçiyor. Nasıl bir yaş sınırı istiyorsunuz acaba!?

Dalga geçmek isterseniz; 14. yaşıma henüz girmediğimi bildirmek isterim.
Niye dalga geçelim ya işte asıl dalga geçenler saçmalıyor. Sanki kendileri hiç 14 olmadılar.

Ülkenin yaş sınırı demiş uygulamanın değil. Discord min 13 istiyor olabilir ama bizim ülkemizde daha büyük bir sınır mı var acaba 🤨

Büyük sanmak..? Pardon da discord gibi bir platform kullanmak için 20 yaşında mı olunmalı? Böyle olsaydı firmalar batardı. Artık çocuklar doğduklarında teknoloji ile doğuyorlar. 7 yaşlarında ellerine telefonlar geçiyor. Nasıl bir yaş sınırı istiyorsunuz acaba!?

Niye dalga geçelim ya işte asıl dalga geçenler saçmalıyor. Sanki kendileri hiç 14 olmadılar.
Olabilir. Netice de 5 yaşında bir çocuğun tablete dokunması tabletin parasını verdiği, faturasının adına kesilip yasal sorumluluklar aldığı anlamına gelmiyor. Şans eseri, bir başkasının sunduğu imkandan faydalanıyor sadece.

Yaş 18 altındayken bireyler yasal koruma altındadır. Suç işlediklerinde cezaları çok daha hafif olur. Hatta bebekler daha anne karnındayken direkt miras hakkı kazanır.

Bu sadece yaşla ilgili değil. Yaş, akıl ve tecrübe ile de ilgisi var. Ne kadar daha az tecrübeli ve savunmasızsan o kadar sorumlulukların düşer. Aynı şeyler yaşı 70 olan ama akıl sağlığı yerinde olmayanlar için de geçerli. Ancak 18 olduğun an ve aklı selim bir bireyden tüm güvence kalkar, tamamen yaptıklarından sorumlu ve de hareketlerinde özgür kabul edilirsin.

Heart-Breaking Cyberbullying Statistics for 2023

Örneğin sizler çok delikanlı ve sağlam yürekli gençler olabilirsiniz. Lakin veriler gösteriyor ki internet ortamında siber zorbalığa maruz kalan gençlerin intihar oranı %100 artıyor. Neden? Çünkü bazı gençler çok el bebek gül bebek büyümüş. Kaldı ki genç kitleyi hedef alan sapıklar da var. Dolayısıyla bu tür uygulamaları 18 yaş altında yasaklamak bazı kesimlere mantıklı gelecektir.

Ben şahsen yasaktan ziyade eğitimden, bilinçlendirmeden yanayım.

Geri
Yukarı