Discord'a güveniyor musunuz?

Custom ROM xdg forumundan değil de LineageOS kapsıyordur umarım :D. Yoksa Custom ROM ile hacklenme riskine girmemek için LineageOS telefonuma uygun hale getirilmesini uzun süredir bekliyorum.
Rastgele forumlardan "Unofficial" ROM kurmak hiçbir zaman güvenli değildi zaten. LineageOS'in kaynak kodu açık, scriptlerin hepsinin içeriği belli. LineageOS'i kaynak kodundan da derleyebiliyorsunuz. Kendi sitelerinde rehberi var.

Discord'a güven ama içindekilere güvenme, ilk çıktığı zamanlar ne güzeldi, önüne gelen indirmemişti şimdiyi zaten biliyorsunuz.

2018 yılından beri Discord kullanıyorum ve bu süre içerisinde tam 2 tane hesabım sebepsiz yere kapatıldı. Sebep olarak ise "Diğer insanları rahatsız etme, özel mesaj yoluyla taciz ve tehdit etme" gibi saçmasapan bir sebep verildi, itiraz etmek istedim ama şöyle bir sorun vardı, hem geri dönüş yapmaları çok uzun sürüyor, hem de geri dönüşü gerçek bir insan bile yapmıyor, Clyde adında bir bot geri dönüş yapıyor ve o da sürekli aynı şeyi yazıyor, çok ilgisiz bir destek ekibi var. Tekel olmasa kullanılacak bir uygulama değil bence.

Bütün kimlik bilgilerinize erişebildiği bir devirde mesajlaşma uygulamasının güvenliğinden korkmak biraz garip.

İnterneti kullansanız da kullanmasanız da kişisel bilgileriniz her zaman risk altında olacak. Hele ki bizim gibi güvenliğin en az umursandığı bir ülkedeyseniz o bilgileri siz vermeseniz de elinizden alacaklar.

Discord'un güvenliğinden şüphe edip Windows kullanmak, aynı şeyi farklı yollarla yapmak gibi. Windows kullanabiliyorsan Discord da kullanabilirsin. Aynı şeyin farklı halleri neticede.

YouTube üzerinden birkaç video izleyip bilgilerim tehlikede diye düşünüyorsun fakat sen bu interneti kullanmasan da bilgilerin tehlikede olacaktı zaten.

Rastgele forumlardan "Unofficial" ROM kurmak hiçbir zaman güvenli değildi zaten. LineageOS'in kaynak kodu açık, scriptlerin hepsinin içeriği belli. LineageOS'i kaynak kodundan da derleyebiliyorsunuz. Kendi sitelerinde rehberi var.

LineageOS kaynak kodundan belki derlerdim ama malum sadecede tek telefona sahibim. Onu da kaybetmeyelim. İki arama falan yapıyoruz :D.

Gizliliğinize bu kadar önem veriyorsanız interneti ve bilgisayarı hayatınızdan çıkartın hocam.

Yav, millet tor ağında illegal işler yapıyor. Sen gelmişsin gizlilik istiyorsan interneti kullanma. Bir şey bilmeden nasıl böyle yorum yapabiliyorsun anlam veremiyorum...

Yav, millet tor ağında illegal işler yapıyor. Sen gelmişsin gizlilik istiyorsan interneti kullanma. Bir şey bilmeden nasıl böyle yorum yapabiliyorsun anlam veremiyorum...
Hocam yukarıdaki arkadaşların dediği gibi Windows kullandığınızda zaten gizlilik diye bir şey kalmıyor. Elinizdeki telefon bile kişisel bilgilerinizi yolluyorlar zaten. Madem ki bu kadar gizlilik meraklısısınız kullanmayın teknolojiyi bu kadar basit.

Ha şuraya da not düşeyim Discord'u uzunca zamandır kullanıyorum. Açıkçası çoğu uygulamanın modlu halini kullanıyorum. Youtube Vanced, Aero Insta gibi. Zaten interneti kullandığım için her türlü verilerim paylaşılıyor ve satılıyor. Bunun farkındayım ancak umurumda bile değil. Gizlilik diye bir şey zaten yok bana göre. Siz ne yaparsanız yapın her türlü bir yerden veriler sızar, bilgileriniz gideceği yere gider. O yüzden çok da kasmaya gerek olduğunu düşünmüyorum.

Anlamak istemiyorsunuz herhalde... Gizliliğimi arttırarak teknolojiden hala yararlanabilirim.
Ayrıca ben bu kadar yazı yazdığıma göre windows gibi kapalı kaynak bir "daemon" kullanmayacağımı anlamanız lazım.
O zaman tamam hocam. Gizlenebildiğiniz yere kadar gizlenin ne diyeyim...

Geri
Yukarı