Discord'a güveniyor musunuz?

Zaten interneti kullandığım için her türlü verilerim paylaşılıyor ve satılıyor

İnterneti kullandığın için verilerini paylaşıp satmazlar. İnternet ile hangi uygulamaları ve servisleri kullanıyorsan onlar senin verilerini paylaşır veya satar. İnternetin ne demek biliyor musunuz? İnternet bilgisayarlar arasında kablo çekmek demek oluyor. Yani kısaca evde de kendi bilgisayarların arasında internet kurabilirsin. Şimdi ki nesil de bunlar bilgisayar yerine serverlere atanmış durumda. Oyunlar, siteler vs. hepsi server bilgisayarlarında duruyor. Yani sen internette bu serverlere üye olursan senin verilerini alıp satabilirler ama gidip sadece internet kulanarak verilerinizi satmazlar.

Ayrıntılı metadata kavramlarına girmiyorum. Onları da araştırıp bulabilirsiniz. Browser vs. bilgilerini satabilirler tabii ki ama yine söylediğim gibi onların serverlerine, sitelerine bağlanman gerek. Kişisel bilgilerini browser aracılığı ile hacklenmedikçe alamazlar çünkü isim, mail vs. senin kayıt olarak vereceğin şeyler.

Daha güvenilir platform istiyorsanız WickrMe'ye bakabilirsiniz.

Güveniyorum ama güvenmiyorum. Özel konular hakkında konuşacaksam kendi programımı; oyun, eğlence amaçlı konuşacaksam discordu kullanıyorum.

Nereden biliyorsunuz?
Senelerdir kullandığım bir uygulama olduğu için çok olay yaşadım. Bilgilerimi paylaşan birisini şikayet ettiğimde "Silinen mesajları göremeyiz, bu durumu yaşamanıza çok üzüldük. Bir dahaki sefere daha hızlı olup mesaj bağlantısı atarsanız daha hızlı geri dönüş sağlayabiliriz." gibisinden bir mesaj almıştım. Bunu 4-5 kez de kendim denedim.

Geri
Yukarı