Discord'da Allah'a küfür eden birisini dava edebilir miyim?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Engelle geç arkadaşım, gerçek Müslümanlık bu değil, vaktini hayırlı şeylere harca bu kadar dindarsan.

Dava edebileceğinizi sanmıyorum ancak Allah' a havale edebilirsiniz. :)

Merhabalar, Discord'da sunucuda birisi Allah'a küfür etti. Kuran yaktığı bir fotoğrafı fotoğraf videoya attı. Bunu yaptığına dair SS'lerim var ayrıca bana özelden de küfürler etti. Dava edebilir miyim? Cimer'e falan şikayet edebilir miyim? Sonuç alır mıyım?
"Halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılayan kişi, fiilin kamu barışını bozmaya elverişli olması halinde, altı aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır." bu yazıya göre hayatını karartabilecek bir ceza alabilir ama uğraşmaya değer mi bilmem?

"Halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılayan kişi, fiilin kamu barışını bozmaya elverişli olması halinde, altı aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır." bu yazıya göre hayatını karartabilecek bir ceza alabilir ama uğraşmaya değer mi bilmem?
2 yıldan düşük cezalara hapis verilmiyor. Uzlaşılıp geri bırakılıyor veya para cezasına çevriliyor. Hele pandemi zamanı hapse atmazlar böyle bir suçtan ötürü.

Bu tiplere bir şey olmaz ki. Aynısını bende yaşadım. Alıcağı ceza ise 18 yaşından küçük ise para cezası yer. Sanalda bütün herkes istediği gibi klavyeye oturup millete rahat bir şekilde küfür etmeleri de çok saçma. Engelleyin gitsin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı