Discord'da birine sövüp şikayet yedim

Bu doğru ancak devlet sadece kendini eleştirenlerle ilgileniyor diğer manevi değerlere sövüpte içeri alınan bir kişi bile yok Discord'da rastgele bir public sunucuya gir tahminen 2 hafta içinde ya sunucunun chatinde ya da DM'den allahına sövücekler.

Bu doğru ancak devlet sadece kendini eleştirenlerle ilgileniyor diğer manevi değerlere sövüpte içeri alınan bir kişi bile yok Discord'da rastgele bir public sunucuya gir tahminen 2 hafta içinde ya sunucunun chatinde ya da DM'den allahına sövücekler.
Var. Bir gece karakoldaydım yine, kızın birine DM'den bir oğlan küfür etmiş. Yaka paça aldılar adamı.

Aynı şekilde devlete sövmesen bile içeri alıyorlar çünkü ifade özgürlüğü çok kısıtlı devlete küfür etmeden sadece normal bir şekilde eleştiri yapsan bile içeri giriyorsun.

Var. Bir gece karakoldaydım yine, kızın birine DM'den bir oğlan küfür etmiş. Yaka paça aldılar adamı.

Böyle bir durumun kanıtı dahi yok haberlerde falanda duyulmadı ki bana söven kişiyle hiç ilgilenmemişlerdi bu yüzden buna inanmakta biraz tereddütteyim.

Ben de kanıtlayamam şu an ama oldu. Bi'de kuzenim telefonu çalınmıştı, yine karakoldaydım. Kızın biri de şikayete gelmişti. Sanaldan biri taciz ediyormuş.

Kızı direkt ifade için odaya aldılar.

Dostum bahsettiğin şey buysa bu normal bu odaya alma olayı eğer ki taciz eden kişinin evini vs. biliyorsa geçerli eğer bilmiyorsa bu adamın adresini bulmaları çok zor çünkü çok büyük bir suç olayı olmadığı sürece Discord bilgileri sağlamak zorunda değil.

Dostum bahsettiğin şey buysa bu normal bu odaya alma olayı eğer ki taciz eden kişinin evini vs. biliyorsa geçerli eğer bilmiyorsa bu adamın adresini bulmaları çok zor çünkü çok büyük bir suç olayı olmadığı sürece Discord bilgileri sağlamak zorunda değil.

Alma ihtimali olsa dahi bu veriler Amerika'da Amerikan mahkemesinde olay çözülmeli ki taciz olayı için devlet Amerika mahkemesine kadar çıkmaz Discord üzerinden silah satıcılığı uyuşturucu satıcılığı tarzı durumlarda devlet ilgilenir.

Sen diyorsun ki sadece büyük suçlara bakıyorlar ama ben buna katılmıyorum. Uğraşan ve üstünde duran bir şekilde yakalatıyor.

Sen diyorsun ki sadece büyük suçlara bakıyorlar ama ben buna katılmıyorum. Uğraşan ve üstünde duran bir şekilde yakalatıyor.

Elbette bu olayın üstünde durularsa şahısı yakalarlar ancak bunun üstünde duracak bir yetkili yok maalesef polis de kendi başına Discord'daki herhangi bir birinin bilgilerini bulamaz bununla üst yetkililerin ilgilenmesi gerek ancak üst yetkililer taciz gibi olayları çok önemsemezler bu yüzden şahısı çok aramazlar bu yüzdene de taciz eden şahısı bulmak imkansız hale gelir.

Discord'un kullanım sözleşmesine göre yerel yasalarınıza ve uluslararası yasalara göre yasal olmayan bir işlem yaptığınızda hakkınızda tuttukları tüm bilgileri yasal mercilere teslim ediyorlar. Bunun dışında kullanım ve hizmet şartlarında oluşturduğunuz hesabı başkasına devredemeyeceğiniz, hesabın güvenliğinin tarafınızca sağlanacağı ve sorumlusunun tamamen siz olduğunuz belirteci yer alıyor. Herhangi bir yasal olmayan işlem yapmanız sonucunda gerçekleşecek süreçte adınıza suç duyurusunda rahatlıkla bulunabilir ve suçlunun siz olduğu kanıtlanabilir. Her ne kadar siz mesajı silsenizde olası bir yasal sürece karşı yaptığınız tüm eylemler Discord sunucularında 10 yıla kadar depolanıyor.

Son düzenleme:
Cidden uğraşacak birine denk geldiyseniz bir yolunu bulur diye düşünüyorum fakat, CİMER'e şahsi olarak ben de birkaç şikayette bulunmuştum bu tarz sebepler dolayısıyla hiçbiriyle ilgilenilmedi yani pek bir şey olacağını sanmıyorum. Belki sadece gözünüzü korkutmak için altı boş bir tehdittir.

Ben de aynı şekilde düşünüp ona bunları söylemiştim, yine de aranızdaki tecrübeli olan kişilerden dinlemek istedim.

Hiçbir halt olmaz. Senin küfür ettiğini nasıl kanıtlasın? Yaptığın şeyi doğru çıkarmıyor tabii.

O benden daha fazla sövdü ben ona sövmedim bile sadece küfür ettim.

Beni bir gece polis goturdu. Ustelik ben ne kufur ettim, ne asagiladim, ne kucumsedim.

Boyle 3 iq huylarim yoktur. Yani okul cocugu degilim.

Midde farmini caldim, fakeden kufur ettim diye gostermis. Kayitlara baktilar bir sey dememisim. Biraktilar.
Ciddi mi bu?

Karakola şikayet edilirse Polis şikayeti almak zorundadır. Discord muş, whatsapp mış, yok güvercinin ayağına kağıt bağlayıp göndermişsindir onlara bakılmaz.
Dolayısıyla şikayet sebebi ile karşı tarafı da ifadeye çağırırlar. Ancak devamında davaya dönüşmesi savcının vereceği karara bağlı olur.

Geri
Yukarı