Discord'da birine sövüp şikayet yedim

Ciddi mi bu?

Karakola şikayet edilirse Polis şikayeti almak zorundadır. Discord muş, whatsapp mış, yok güvercinin ayağına kağıt bağlayıp göndermişsindir onlara bakılmaz.
Dolayısıyla şikayet sebebi ile karşı tarafı da ifadeye çağırırlar. Ancak devamında davaya dönüşmesi savcının vereceği karara bağlı olur.
Yok savciliga gidip suc duyurusunda bulunmus. IP den adresimi buldular. Polis grldi gece goturdu beni. Kayitlara baktilar. Ben kufur etmedim annesine ve degerlerin, ozur dileyio biraktilar.

Cimerdeki görevliye bağlı. Bir şey olmaz deriz olur, olur deriz olmaz. Söverken düşünseydin kardeşim. Bir sıkıntı olursa geçmiş olsun.

Selam, Discord'da ağır sövüştüğüm biri sanaldan CİMER'e şikayette bulundu, CİMER bu tarz şikayetleri pek dikkate alıyor mu?
Kardeşim sırf seni rahatlamak için hesap açtım 24 yaşındayım 2010 dan beri millete soverim internet üzerinden faceboktan hatta bir tanesi ile o kadar ileri gittikki watdaptan sesli ettik bir tane kağıt gelmedi eve için rahat olsun ünlü birine sovmedigin sürece bişi olmaz tabiki bu sana herkese sov demek anlamına gelmez akıllı ol

Sabah akşam akp grubunda Allah'a küfür eden kişiler görüyorum. Akpli dayılar CİMER'e bildirildi SS atıyorlar sonuç ise daha çok Allah'a küfür edene şahit oluyorum.

CİMER sadece devlet kurumlarını ilgilendirir. Diğer hiçbir şikayeti oraya giremezsiniz. Çünkü bir kurum seçmek zorundasınız.

Edit:inanmayan açsın baksın ve herhangi bir şirketi şikayet etmeye çalışsın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Discord'da mesajları silme özelliği var kanıtlanması imkansıza yakın. :D

Gidip Discord'dan logları alacaksın ki Discord'un da böyle bir şeyi sağlayacağını pek sanmam.

Ben 3 4 sene önce katıldığım bir sunucuyu arıyordum gidip Discord'dan kayıtları istedim. 2-3 hafta bekletti ve girdiğim sunucuları yazdığım mesajları hepsini verdi 2 kişi arasında geçen konuşmalar dahildi galiba ama karşı tarafın mesajlarını da gösteriyor mu hatırlamıyorum. Yani isterse biraz uzun da sürse Discord kayıtları epostaya yolluyor.

Selam, Discord'da ağır sövüştüğüm biri sanaldan CİMER'e şikayette bulundu, CİMER bu tarz şikayetleri pek dikkate alıyor mu?
Cimer bildiğim kadarıyla bu konuda pek ilgilenmiyor genelde savcılığa
Şikayet edip başvurması gerekiyor buda uğraşmak isteyen kişiler için çoğu kişi uğraşmıyor ama sağlam pabuç olup uğraşanlar var eğer öyle ise uzun bir işlem aslında bu birden pat diye olmaz sen neden küfür etti. İlk o mu başlattı bu durumun gidişatına göre değişebilir ilk sen laf ettiysen üstte yazdığım gibi sorunlar yaşayabilirsin . Bu kişinin elinde sağlam koz ve kanıt var ise reşit değilsen eğer ne yazık ki ailen ciddi meblada para ödemek zorunda kalabilireğer reşit isen durum daha da kötü bir hâl alıp kabak tadı verebilir en düşük para cezası en yüksek hapis cezası alabilirsin.

Şikayet edip başvurması gerekiyor buda uğraşmak isteyen kişiler için çoğu kişi uğraşmıyor ama sağlam pabuç olup uğraşanlar var eğer öyle ise uzun bir işlem aslında bu birden pat diye olmaz sen neden küfür etti. İlk o mu başlattı bu durumun gidişatına göre değişebilir ilk sen laf ettiysen üstte yazdığım gibi sorunlar yaşayabilirsin . Bu kişinin elinde sağlam koz ve kanıt var ise reşit değilsen eğer ne yazık ki ailen ciddi meblada para ödemek zorunda kalabilireğer reşit isen durum daha da kötü bir hâl alıp kabak tadı verebilir en düşük para cezası en yüksek hapis cezası alabilirsin.

Hiçbir halt olmaz. Senin küfür ettiğini nasıl kanıtlasın? Yaptığın şeyi doğru çıkarmıyor tabii.

Elinde yeterli kanıtı olması yetiyor gerekli mecralara basvuruldugunda gerekli cezayı alıyorlar işlemler uzun sürdüğü için çoğu kişi uğraşmıyor.

Haci direkt silinmeyebilir. Tutuluyordu bir sure bence.
Hocam Discord web tabanlı bir sistem. Yani mesajlarınız bilgisayar veya telefonlarınızda değil, sunucularda tutuluyor. Bundan dolayı silindiğinde ulaşılması oldukça güç olacaktır(Discord yabancı asıllı bir marka. Bundan dolayı sunuculara mahkeme kararı ile göz bakmaları biraz meşakkatli bir iş).

Hocam Discord web tabanlı bir sistem. Yani mesajlarınız bilgisayar veya telefonlarınızda değil, sunucularda tutuluyor. Bundan dolayı silindiğinde ulaşılması oldukça güç olacaktır(Discord yabancı asıllı bir marka. Bundan dolayı sunuculara mahkeme kararı ile göz bakmaları biraz meşakkatli bir iş).
Hocam kusuruma bakmayın valla. Sayfa sayısını görmeden eski yorumunu hortlattım. Kusuruma bakmayın.

Elinde yeterli kanıtı olması yetiyor gerekli mecralara basvuruldugunda gerekli cezayı alıyorlar işlemler uzun sürdüğü için çoğu kişi uğraşmıyor.
Hiçbir halt olmaz. :)

Geri
Yukarı