Discord'da konuşurken ses robot gibi gidiyor

swica

Hectopat
Makaleler
1
DC'de falan konuşurken sesim ilk 1 dk falan sesim robot gibi gidiyor. Sonra ilke nazaran daha iyi gidiyor. Corsair HS50 kulaklığının mikrofonunu kullanıyorum. Herkeste ses düzgün tiz bir şekilde giderken bende çok kötü gidiyor, nasıl düzeltebilirim?

Sesin robot gibi gittiğinde "Ses Bağlantısı Kuruldu" yazısına tıkla ve kırmızı daire içindeki yüzdeye bak. Bu yüzde, %10'u geçiyorsa sorun internetinden dolayıdır.
adsdsa.png

Sesin robot gibi gittiğinde "Ses Bağlantısı Kuruldu" yazısına tıkla ve kırmızı daire içindeki yüzdeye bak. Bu yüzde, %10'u geçiyorsa sorun internetinden dolayıdır.
Eki Görüntüle 682111
%0 da, ne yapmam gerek.
Eki Görüntüle 682111
Discord kulaklığımı da görmüyor acaba ondan olabilir mi ? Sesi kulaklığın mikrofonundan aldığını düşünmüyorum. Nasıl düzeltebilirim kontrol ettim paket kayıp oranı %0.

Kullanıcı ayarlarından, ses ve görüntü'ye gir. Ses Altsistemi'ni Legacy yapmayı dene.
Eki Görüntüle 682141

Yaptım ama bir şey değişmedi. Bu sorun sadece Discord'da değil. Windows'un ses kaydedicisinde de var. Ama telefonda böyle bir sorun yok. Ben sesin kulaklık mikrofonundan alındığını düşünmüyorum. PC'de giriş ve çıkış aygıtı olarak Corsair HS50 yazmıyor. Nasıl düzeltebilirim?

Yaptım ama bir şey değişmedi. Bu sorun sadece Discord'da değil. Windows'un ses kaydedicisinde de var. Ama telefonda böyle bir sorun yok. Ben sesin kulaklık mikrofonundan alındığını düşünmüyorum. PC'de giriş ve çıkış aygıtı olarak Corsair HS50 yazmıyor. Nasıl düzeltebilirim?
Discord>Ayarlar>Ses ve Görüntü bölümünden 'Çıkış' ve 'Giriş' aygıtlarını ayarlamayı deneyin.

Windows arama çubuğuna "Ses Ayarları" yazarak ilk çıkana girip, Sağ üst taraftaki "Ses Denetim Masası"na tıklayıp oradaki tüm cihazları ekran görüntüsü olarak atabilir misin?
"Ses Denetim Masası"nı bulamazsan diye ekran görüntüsü bırakıyorum;
ses denetim masası.png

Yeni konular

Geri
Yukarı