Discord'da küfür eden biri mahkemeye verilebilir mi?

Discord'da sunucudan birisi bana birkaç küfürde bulundu. Bunların ekran görüntülerini aldım ama kendisi sunucuyu kapatmış ve hesabına ulaşamıyorum. Dava edebilir miyim?

Etsende Discord verileri sır gibi sakıyor, çok önemli bir şey olmadıkça paylaşmaz.

Verebilirsiniz Discord mahkeme eğer verileri isterse verebilir mesajlar kanıt olarak gösterilemez eğer IP adresi öğrenmek için karşıya virüs atabilirsiniz ama uğraşma ailelevi küfür değilse kafana takma zaten ailevi küfür olmadığı sürece manevi dava açarsanız pek bir şey olmaz.

Küfür edeni tanıyorsan açabilirsin. Asliye hukuk mahkemeleri görevli bu konuda yanlış bilmiyorsam. Discord konuşmasını da kanıt olarak sunabilirsin. Belki karşı taraf savunmasında kendi hesabı olmadığını iddia edebilir. Bu durumda mahkemenin Discord’dan kişisel verileri talep etmesi gerekir ancak Discord bunu paylaşır mı bilemem.
Verebilirsiniz Discord mahkeme eğer verileri isterse verebilir mesajlar kanıt olarak gösterilemez eğer IP adresi öğrenmek için karşıya virüs atabilirsiniz ama uğraşma ailelevi küfür değilse kafana takma zaten ailevi küfür olmadığı sürece manevi dava açarsanız pek bir şey olmaz.
Virüs ile elde edeceği bilgiler hukuk dışı elde edilen delillere girer. Kanıt biteliği yoktur.

Yeni konular

Geri
Yukarı