Discord'da phishing linkine yanlışlıkla tıklamak

Nasıl yapılır açıklayabilir misiniz daha da korkmaya başladım da.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoyu izleyin.

Merhaba, bugün arkadaşımla biraz tartıştık ve onun sunucusundan çıktım. Sonra 6 tane falan mesaj atıp altta bir de kendi sunucusunun isteği vardı. Şu videoyu izlesene dedi. Önce yapmadım, sonra DC linke tıklamadan videoyu biraz ilerlettim. Sonra bir anda Discord kilitlendi. Bir 20 sn falan sonra görev yöneticisinden Discord'u kapattım, düzeldi gibiydi ama YouTube da gezinirken phishing linki videosu gördüm. Birebir benzer bir linkti arkadaşımın attığı videodakiyle. Şu an çok panik oldum, sizce bilgisayarıma bir şey olmuş mudur? Antivirüs programı indirdim temizdi ama emin olamadım.
Evet bi videoda görmüştüm bi adam bi tane programla dc hesabı hackliyordu ama şifre değiştiremiyordu, şifrenizi değiştirseniz iyi olur.

Bu işler bu kadar kolaysa biz de yapalım. Neymiş o link bize de verin herkese atalım tıklayanların bütün şifrelerini alırız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu videoyu izleyin.

Bu videoyu izledim ondan sonra endişelenmeye başladım bundan önce DC de diğer arkadaşlarla konuşuyordum sonra bunu gördüm bu arada olay yaklaşık 3- 3 buçuk saat önce oldu.

@nevtugardic Phishing bu kadar kolay iş olcağını sanmıyorum. Bilgiliyseniz biraz bilgi verinde bilgi sahibi olalım. Çoğu kişinin troll amaçlı attığı sadece Discord çökerten video gibi geldi bana. Arkadaşa biraz fazla panik yaptırıyorsunuz sanki. Yani bu kadar kolay olucağını hiç sanmıyorum. Herkes yapıp büyük Discord sunucularına atar bütün bilgileri alır. Cidden bu kadar kolay olamaz.

@nevtugardic phishing bu kadar kolay iş olcağını sanmıyorum. Bilgiliyseniz biraz bilgi verinde bilgi sahibi olalım. Çoğu kişinin troll amaçlı attığı sadece Discord çökerten video gibi geldi bana. Arkadaşa biraz fazla panik yaptırıyorsunuz sanki.

Yok hocam gerçekten yapımı basit. Genelde Kali Linux üzerinden phising toolları oluyor örneğin: Blackeye. Sh. Bu toollar ile istediğiniz Template'i seçip ngrok site veriyor. Siz bu siteyi belirli yöntemler ile zararsız gibi göstererek oraya tıklıyor. İnsanlara bilerek zor diyorlar çünkü siber suçlar artmasın diye. Siteye girdikten sonra bilgilerinizi yazıyorsunuz ve tak! Tüm bilgiler saldırganın elinde.

Yeni konular

Geri
Yukarı