Discord'dan T.C. gibi bilgiler bulunabilir mi?

Hocam zamanında nüfus idaresinden bu bilgiler sızdırıldı sadece TC değil anne adı, baba adı, adres, doğduğu il vb. Hatta en güncel olanlarında vesikalık fotoğraf bile çıkıyor internette aylık satışlar yapıyorlar ad soyad yetiyor ismini vermek ne kadar doğru bilmiyorum o yüzden vermeyeceğim "sövüşçü" veletler birbirini ifşalıyorlar ne kadar büyük bir suç işlediklerinin farkında değiller oyun sanıyorlar birazda insanları korkutup egolarını tatmin ediyorlar tamamen yasa dışı boşa heves edip araştırmayın yarısı virüslü zaten birkaç site var orada güvenli değil eğer ki birisi sizi bu şekilde ifşalar ise hemen gidin şikayette bulunun bedava para kazanırsınız hem 😁

Olayı şöyle özetliyeyim,101 milyona yakın insanın kimlik bilgileri vs. çalındı.Çalan kişiler de para karşılığı vs. satıyorlar ya da panel oluşturuyorlar bu panele kişinin ismini yazınca ortaya çıkıyor.

Hayır Türk sigorta mı ne oradan isim soy isim ve doğum tarihinden bulunabiliyormuş.
Mernis 2015 çok yaygın. Sigorta olayını da duydum ama yapanı görmedim.

Dostum adamın attığı bir şeyi indirirsen bulur. Kimseyle sadece yazı yoluyla iletişime geçtiğinde bilgilerini bilemez(durum veya biyografiye yazılmadıysa)bulamaz.
2 senedir forumda yoktum. Bilmeden konuşanlar çoğalmış. Bir şey indirmene gerek yok. Soyadını yaşadığın şehri ver evini de bulurum. Bakarız bir şey indirmiş misin?

Hocalarım selam duyduğum kadarı ile Discord'dan T.C. Kimlik numarası falan buluyorlarmış ve bunu kişinin adı soyadı ve doğum tarihini bulduktan sonra bir programa girince çıkıyormuş üstelik bunu yapan kişiyi bildigin halde polise başvursan bile Discord'da bir kayıt bulunmadığı için ellerinden hiçbir şey gelmiyormuş. bu umarım doğru değildir çünkü bayağı korkutucu bir durum.
Discord dan bulunmaz da veri tabanı paneli olanlar bir kaç bilgi ile bulabilir ama bu durum yasal olmayan bir suç. Bu olay yaşandı ise Cimer e şikayet ediniz

Hocam yaşınız kaç Allah aşkına kusura bakmayın ama Discord'tan bo. Bulursunuz Discord mesajlaşma yeri t.c ne yapacanız hocam elinde bir ad soyadla bulunmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı