Discord'dan trojan virüs bulaştı

Hocam Kaspersky ile tarama yapıp silebilirsiniz Defender bile yakaladıysa korkulacak bir şey yok ama içiniz rahat etmezse Kaspersky'den sonra Malwarebytes ile taratabilirsiniz.

Discord'da koruma var şahsen bir zamanlar trojan attığım için biliyorum. Başka bir virüs oraya yerleşmiş yani Discord'dan bulaşmamış.

Kaspersky Free ile kolayca silersiniz hocam öyle kaliteli bir virüs olduğunu düşünmüyorum kaldı ki en kötü anti olan Windows 10 antisine bile yakalanmış.

Tam videoyu attığı zamana denk gelecek şekilde Trojan'ı atan arkadaş bilgisayarına sızmaya çalışmış bu sırada Windows 10 antisi yakalamış yani videodan bulaşmamış.

Hocam Kaspersky ile tarama yapıp silebilirsiniz Defender bile yakaladıysa korkulacak bir şey yok ama içiniz rahat etmezse Kaspersky'den sonra Malwarebytes ile taratabilirsiniz.

@surafu @Captain Rex Kaspersky hızlı ve tam tarama yaptım fakat bir şey çıkmadı.
Windows Defender "TrojanDownloader:HTML/Adodb.gen!A" diye bir trojan buldu Discord Cache'de ve bulduğu an fark ettim, karantinaya almış hemen kaldır dedim. Kaldırıldı veya geri yüklendi dedi. Ondan sonra Kaspersky kurup deneme sürümünüde aldıktan sonra hemen hızlı ve tam tarama yaptım hiçbir şey çıkmadı.

Arkadaşlar Discord'dan trojan bulaştı Windows Defender algıladı kaldır dedim fakat "kaldırıldı veya geri yüklendi" dedi şu anda Kaspersky yükledim bir şey olur mu tehlikeli bir virüs mü?

Bende de aynı şey olmuştu bir sunucuda belirli bir Media kanalına tıklayınca oluyordu ama bir sorun çıkarmamıştı.

Bu bir virüs değil (virüs ama yeni Windows sürümlerinde çalışmıyor) resme virüs kodu injekte ediyorlar Discord'da dosyayı ön belleğe alınca (Discord resim olduğu için ön belleğe alıyor) Windows Defender bildirim gönderiyor yani endişelenecek bir şey yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kaspersky ile taratın birşey çıkmadıysa ama defender'da hala gözüküyorsa, şu adımları deneyin:

Windows + R tuşlarına aynı anda basıp %ProgramData% yazın Microsoft klasörüne girin ve ardından Windows Defender klasörüne girin. Ardından Scans klasörüne girin Ordan History klasörüne ve onun içindeki herşeyi silin. Umarım böyle çözülür.

Not:Bu yazdığım işlem sadece uyarıyı silecektir.

Arkadaşlar Discord'dan trojan bulaştı Windows Defender algıladı kaldır dedim fakat "kaldırıldı veya geri yüklendi" dedi şu anda Kaspersky yükledim bir şey olur mu tehlikeli bir virüs mü?
McAfee'nin ücretsiz deneme olayı var diye biliyorum, buna bir bakabilirsin. Benim şu ana kadar kullandığım en iyi antivirüs programı olabilir.

Arkadaşlar, böyle mesajların linkine LÜTFEN TIKLAMAYIN. Bizim sunucumuzda çook fazla bu şekilde saldırı yapılıyor, siz dikkatli olun lütfen. Güvenmediğiniz bir link varsa; ilk önce linki iyice okuyun.

Bu görseldeki linke iyi bakın; "Discord" yerine "Discqrd" yazıyor... küçük detaylara dikkat ediniz.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1 (1).png
    Screenshot_1 (1).png
    64,8 KB · Görüntüleme: 76

Geri
Yukarı