Discord'dan yazılan mesaj yüzünden dava açılabilir mi?

"He devlet söke söke alır kafasını geçin" =
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

"Loglarda sadece nick gözükmez bağlantı ile ilgili bilgilerde gözükür yani IP tespiti ya da MAC adresi tespiti yapılabilir." da ayrı, cevaplamadan önce bir kere ne dediğimi anlamaya çalışır mısınız? Ben orada eğer küfür ettiğiniz kişiye etiket atmadan mesela x kişisi sen şöylesin böylesin dediği zaman o ortaya atılan bir küfürdür x kişisi gerçekte var mı yok mu belli değil. Devlet ip ve mac adresini mi alıyor? Dostum cidden ilk önce biraz araştırma yapıp yazar mısın mac adresinden konum mu bulacak devlet. Bkz: MAC adresi - Vikipedi

Mac adresi ve ip yerine bence aldığı nitroların fatura adreslerini kredi kartlarını mail adresini telefon numarasını eğer var ise verecektir. Devlet söke söke alır kafası nedir acaba biraz açar mısınız? Devlet her türlü logları bir şekilde alacaktır bulabileceği kesin mi bilmem ama discord log vermediği süreçte belki bir gün discorda girdiğimizde karşımızda Ankara bilmem ney ceza mahkemesi tarafından yasaklandı yazısını görebilirsiniz. Sanırım loglar hakkında fazla bir bilginiz yok loglar da ne gözüktüğünü nerden bileceksiniz belki de system32 deki özel bir dosyayı bile loglamıştır.. Bir de sürekli verir geçer/biter/gider gibi kelimeler kullanıyorsunuz yargı öyle işlemiyor.
Sonunda beni anlayan birisi.
Haklısın eğer logları vermezse ki böyle bir hakkı var. O zaman devlette kapatabilir erişimi. Jahrein örneğinde ne olmuş uzlaşmaya göndermiş tarafın talep ettiği miktar mahkemece onaylanırsa taraf bunu ödemek zorunda değil mi? Onu söylemek istiyorum en son yazdığım şeyde...
Uzlaşma olmazsa mahkemeye taşınır suç hapis gerektiemediği için diğer cezalara başvurur. Bu da devletin kararlaştıracağı bir miktar para olur.

Birileri sürekli kendine hakaret edenlere açtığı davalardan, 20, 30 bin lira tazminattan falan bahsediyor fakat benim anlayamadığım noktalar var. Kaza sonucu bir organını kaybeden insanlar dahi bazen bu miktarlarda tazminat alamıyorken 18 yaş altı olduğunu düşündüğüm ( çoğunun anne babasına sesleniyor çünkü. ) Çocuktan sana küfür etti diye nasıl 20 bin lira alabilirsin? Bu tarz laflar bana sanki biraz kitleyi caydırmaya yönelik hareketmiş gibi geliyor " küfrederseniz başınıza bu gelir " anlamında ama yaşı benim gibi biraz ilerlemiş kişiler anlıyor bu durumu komik oluyor. Sorunun cevabına gelirsek kimsenin böyle bir şeyle uğraşacağını düşünmüyorum.

Birileri sürekli kendine hakaret edenlere açtığı davalardan, 20, 30 bin lira tazminattan falan bahsediyor fakat benim anlayamadığım noktalar var. Kaza sonucu bir organını kaybeden insanlar dahi bazen bu miktarlarda tazminat alamıyorken 18 yaş altı olduğunu düşündüğüm ( çoğunun anne babasına sesleniyor çünkü. ) Çocuktan sana küfür etti diye nasıl 20 bin lira alabilirsin? Bu tarz laflar bana sanki biraz kitleyi caydırmaya yönelik hareketmiş gibi geliyor " küfrederseniz başınıza bu gelir " anlamında ama yaşı benim gibi biraz ilerlemiş kişiler anlıyor bu durumu komik oluyor. Sorunun cevabına gelirsek kimsenin böyle bir şeyle uğraşacağını düşünmüyorum.

Caydırmak kötü bir şey değil, benim de bir denli amacım bu aslında. Ama uğraşırsa baş ağrıtır :)

Mahkeme yoluna gidildiği zaman taraflar uzlaşmadığı zaman mahkeme bir tutar belirleyip tazminata çarptırıyor. Bu sizin de dediğiniz gibi 20 bin liralar falan olmayacaktır.

Haklısın eğer logları vermezse ki böyle bir hakkı var. O zaman devlette kapatabilir erişimi. Jahrein örneğinde ne olmuş uzlaşmaya göndermiş tarafın talep ettiği miktar mahkemece onaylanırsa taraf bunu ödemek zorunda değil mi? Onu söylemek istiyorum en son yazdığım şeyde...

Bir de video ile söylediğim konun alakası yok. Bakınız PayPal.
Bir daha bakabilir misiniz ne dediğime? "He devlet söke söke alır kafasını geçin" yazıp yanına eşittir(=) işareti koyup bir video koymuşum, yani devlet söke söke alır kafasını geçin demenizin üzerine bende aynen öyle demeye getirip bu videoyu size atıf ettim. Ben sizi fazla zeki sanıp anlayabileceğinizi sanıp böyle yaptım, anlayamadıysanız :) beni ilgilendirmez.

Neyse uzatmayalım kardeşim. Benim anlatmak istediğim SS ile kolay değil o işlerdi. Ki sonuç olarak Discord logları paylaşıyormuş. Yani problem yok SS ile başvursan Discord'dan zaten loglar talep ediliyormuş. Discord'da veriyormuş. Daha nazik yazabilirdiniz; bana ("geri zekalı") demeye getirmişsiniz. Alındım. Teşekkürler.

Neyse uzatmayalım kardeşim. Benim anlatmak istediğim SS ile kolay değil o işlerdi. Ki sonuç olarak Discord logları paylaşıyormuş. Yani problem yok SS ile başvursan Discord'dan zaten loglar talep ediliyormuş. Discord'da veriyormuş. Daha nazik yazabilirdiniz; bana ("geri zekalı") demeye getirmişsiniz. Alındım. Teşekkürler.
Size gerizekalı demek istemedim, açık uçlu bıraktım. Eğer siz öyle düşünüyorsanız alınmışsınız e bir zahmet alının.

Geri
Yukarı