Dişi muhabbet kuşumun yanına erkek aldım

224629

Hectopat
Merhaba,

Dişi bir muhabbet kuşum vardı. Kasım 2020 tarihinden beri benimle.
Son 3-4 aydır kuş asabi oldu, ateşi var titriyor arada hiç ötmüyor. Zaten hiç konuşmuyordu.

Havuç, elma, kuşyemi, ballı yem gibi birçok şeyle besliyordum. Arada suyunada vitamin ilacı atıyordum. Fakat hala aynıydı.
Kuşu alıp pet Shop'a götürdüm. Kuşumun kızışmış olduğunu ve tüylerini tam dökemediğini söyledi.

Yanına bir erkek aldım. Erkek yanaşmaya calısıyor fakat benim dişi kuş tek tük kafasına vuruyor erkeği yanaştırmıyor.

Aynı kafesteydiler biraz izledim ikisi de hep hareketsiz duruyordu. Bende baktım ne yem yiyorlar ne bir şey erkeği başka bir kafese aldım. Sonra dişi kuş yem yemeye falan başladı.

Yan yana cok sakin duruyorlar fakat erkek az bir şey yaklaşsın hemen dişi gagalıyor.

Aşağıda resimlerini görebilirsiniz.
IMG_8282.jpg
IMG_8286.jpg
IMG_8287.jpg
IMG_8288.jpg
IMG_8289.jpg

Onu söyledim pet Shop'a ama oradakiler dedi senin kuşun çok kızışmış kabul eder sorun olmaz dedi.
Şu an en alttaki fotoğraftaki gibi sabit duruyorlar

Merhaba,

Dişi bir muhabbet kuşum vardı. Kasım 2020 tarihinden beri benimle.
Son 3-4 aydır kuş asabi oldu, ateşi var titriyor arada hiç ötmüyor. Zaten hiç konuşmuyordu.

Havuç, elma, kuşyemi, ballı yem gibi birçok şeyle besliyordum. Arada suyunada vitamin ilacı atıyordum. Fakat hala aynıydı.
Kuşu alıp pet Shop'a götürdüm. Kuşumun kızışmış olduğunu ve tüylerini tam dökemediğini söyledi.

Yanına bir erkek aldım. Erkek yanaşmaya calısıyor fakat benim dişi kuş tek tük kafasına vuruyor erkeği yanaştırmıyor.

Aynı kafesteydiler biraz izledim ikisi de hep hareketsiz duruyordu. Bende baktım ne yem yiyorlar ne bir şey erkeği başka bir kafese aldım. Sonra dişi kuş yem yemeye falan başladı.

Yan yana cok sakin duruyorlar fakat erkek az bir şey yaklaşsın hemen dişi gagalıyor.

Aşağıda resimlerini görebilirsiniz.
Eki Görüntüle 1724985Eki Görüntüle 1724986Eki Görüntüle 1724987Eki Görüntüle 1724988Eki Görüntüle 1724989
Hocam eş isteyen hayvana elma havuç ballı yem yedirirseniz o hayvan coşar yuvalık takarsanız iyi olur.

onları en kısa sürede değiştiricem

Bir süre izleyin kavga falan ederlerse petshoptan yeni bir kuşla değiştirin büyük kavgalar çıkabilir.
şuan öyle bi hani sürekli kavga durumu yok yan yana sakince duruyorlar bakışıyorlar felan :D ama kavga ederlerse ve bu artarsa dediğinizi yapıcam

Dişi kuşuma eskiden kafesten elime çık diyince gelirdi şimdi ise az bi elimi uzatıyom gık gık gık gık bağırıyor anlamadım yani derdi ney

onları en kısa sürede değiştiricem

şuan öyle bi hani sürekli kavga durumu yok yan yana sakince duruyorlar bakışıyorlar felan :D ama kavga ederlerse ve bu artarsa dediğinizi yapıcam

Dişi kuşuma eskiden kafesten elime çık diyince gelirdi şimdi ise az bi elimi uzatıyom gık gık gık gık bağırıyor anlamadım yani derdi ney
Sizin alanlarına etki etmenizi istemiyordur. Üzgünüm ama eskisi kadar uyusal olmayacaktır artık.

Peki erkekle aynı kafeste bırakayım mı yani şöyle kavga nadir oluyor oda kavga değil bir kere gaga atıyor kuşlar tüneklere uzaklaşıyor sonra takılıyorlar öyle şimdi ise alıştılar sanırım yem falan yiyebiliyorlar aynı kafesteyken.

Yeni konular

Geri
Yukarı