Dişi muhabbet kuşumun yanına erkek aldım

Dişi kafesi kıskanmadığı sürece sorun yok. Yem yedirmiyor kafes içerisinde erkeği kovalıyorsa ayırmak gerekir.
Kafese yuva takmak en doğrusu olur. Kuşların banyo yapması kızgınlıklarını azaltır diye biliyorum.
Kuşlarım 1 yıla yakın süre boyunca nekadar anlaşıyor, birbirlerine kur yapiyor olsalarda çiftleşmediler. Farklı kuşların olduğu bir ortama girince 1 hafta içinde ciftlesip 7 yumurta yapmışlardı 😂 biraz sabır işi 2-3 ay bekleyin eğer aldığınız yer kabul ederse daha önce ciftlesmis bir erkek ile değiştirmek daha iyi olucaktir.

Dişi kafesi kıskanmadığı sürece sorun yok. Yem yedirmiyor kafes içerisinde erkeği kovalıyorsa ayırmak gerekir.
Kafese yuva takmak en doğrusu olur. Kuşların banyo yapması kızgınlıklarını azaltır diye biliyorum.
Kuşlarım 1 yıla yakın süre boyunca ne kadar anlaşıyor, birbirlerine kur yapiyor olsalarda çiftleşmediler. Farklı kuşların olduğu bir ortama girince 1 hafta içinde ciftlesip 7 yumurta yapmışlardı 😂 biraz sabır işi 2-3 ay bekleyin eğer aldığınız yer kabul ederse daha önce ciftlesmis bir erkek ile değiştirmek daha iyi olacaktir.

Yok kafeste kovalama gibi bir şeyler olmuyor sadece erkek az bir yanına yaklasınca hemen ağzını acıyor biraz daha yaklasında basıyor gagayı :D

Yeni konular

Geri
Yukarı