Disiplin cezası silinir mi?

Şu an 11. sınıfa gidiyorum geçen sene sigara yakalayıp kınama almıştım ve bugün de okuldan kaçıp geri girerken yakalandım ve uzaklaştırma cezası alacak mışım ilerleyen dönemlerde bana bir sıkıntı yaratır mı bu cezalar ve silinebilir mi?

Resmiyete işlenirse silinemez ama ileride başınıza iş açacağını zannetmiyorum.
Lisede yapılan olaylar kimin umurunda.

Lisede verilen disiplin cezalarının kaydedildiği ulusal bir sistem, bir veri girişi ekranı vb. yoktur. Bu sebeple isterseniz 50 kez disiplin cezası alın, liseden mezun olduğunuz anda hepsini geride bırakıyorsunuz. Lisenizin arşivinin tozlu raflarında birer evrak parçası olarak uzun yıllar bekliyorlar ve zamanı gelince imha ediliyorlar.

Lisede verilen disiplin cezalarının kaydedildiği ulusal bir sistem, bir veri girişi ekranı vb. yoktur. Bu sebeple isterseniz 50 kez disiplin cezası alın, liseden mezun olduğunuz anda hepsini geride bırakıyorsunuz. Lisenizin arşivinin tozlu raflarında birer evrak parçası olarak uzun yıllar bekliyorlar ve zamanı gelince imha ediliyorlar.

Ama bana işe girerken okuldan disiplin cezası var mı diye soruluyor ve varsa işe falan almaz kimse dedi müdür yardımcısı.

Hiç sıkıntı yaratmaz takma kafana. Ben lise 1 de öğretmenim ağızımdan çıkan şeyi yanlış anladığından durduk yere bana sertçe tokat atınca yumruk tekme kavga ettik. Cidden saçma sapan işler. İstediğin şeyi yap tutanakmış, disiplinmiş o bu hiç sıkıntıya sokmaz seni. Siciline de işlemez bunların hepsi yalan. Zaten işlenmez derken sicil 18+den sonra işleme başlıyor. Sicil ceza demek ve 18- iken ceza alamıyorsun. Alsan da ailenden para kesiyorlar sadece. Cezalar işlemez merak etme eğer olurda işlerse kullanıcı adım Instagram'da da geçerli. Bana ulaşırsın silerim.

Eyvallah sağ olasın.

Şu an 11. sınıfa gidiyorum geçen sene sigara yakalayıp kınama almıştım ve bugün de okuldan kaçıp geri girerken yakalandım ve uzaklaştırma cezası alacak mışım ilerleyen dönemlerde bana bir sıkıntı yaratır mı bu cezalar ve silinebilir mi?

Evet siliniyor orta okuldayken bende kınama almıştım daha sonra sildiler ayrıca herhangi bir sıkıntı çıkarmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı