Disiplin cezası silinir mi?

marasl1

Kilopat
Daha fazla  
Okula müfettiş geldiğinde disiplin tutanakları yırtılıp yok ediliyormuş. Böyle bir şey var mı? Bir de sene sonunda disiplin kurulu toplanıp disiplin cezasını siler mi? (Ceza: 5 gün uzaklaştırma) (Nitelikli lisede 10. sınıfım)

Bizim sınıfta da 3 kişi uzaklaştırma almıştı. Bizim okul bayağı disiplinli olduğundan küçücük bir hataya bile izin vermiyorlar. Ceza almalarının nedeni cumhurbaşkanına yapılan hakaret ve müstehcen içerikli videolar izlemek.
Sorunun cevabına gelirsek, maalesef silinmez. Askerde bile o disiplin cezası karşına çıkacak.

Niye öyle bir şey olsun? Disiplin tutanağının olmasının yönetime zararı yok, hatta müfettişin yönetimin işini yaptığını düşünebileceği için yararı var.

Uzaklaştırma silinmez. Kınamada o yıl aynı şeyi yapmazsan silinir deseler de dosyalar arşivde mışıl mışıl uyuyor. Zaten onları bir yere yazdıkları falan yok. Öyle arşiv dolsun diye anca. Tanıdığım kişiler içinde kınama alanında da uzaklaştırma alanında da üniversite, askerlik, işe girme kısmında karşısına çıkmadı.

Tamamen idarecilerin keyfiyle alakalı, bir denetim olursa o belgeler eksik olursa müdürün yardımcısının başı yanar. Kimse bir çocuk için memuriyetini yakmaz.

Kafam karıştı. 😀
Canı sıkılan uyduruyor işte. Zamanında hocaları öyle gözünü korkutmuş. Dedikleri doğru mu yanlış mı bilmeden konuşuyorlar.

Ama gidip hükûmete hakaret edersen adli siciline işler. O askerde karşına çıkabilir. Onu kastetmiştir muhtemelen.

Bir de sene sonunda disiplin kurulu toplanıp disiplin cezasını siler mi?
Belki sene sonu ya da mezuniyetinizde silinir. Orasını bilemeyiz ama kurul toplanıp cezanı silebilir.
Sorunun cevabına gelirsek maalesef silinmez.
Ben de silinir diyorum. Resmi Gazete'de öyle diyor.

1640718640317.png

Okula müfettiş geldiğinde disiplin tutanakları yırtılıp yok ediliyormuş. Böyle bir şey var mı? Bir de sene sonunda disiplin kurulu toplanıp disiplin cezasını siler mi? (Ceza: 5 gün uzaklaştırma) (Nitelikli lisede 10. sınıfım)
Siliniyor kardeşim, merak etme ama takip et mutlaka 12.sınıfın sonuma kadar silmezlerse ilçe ile falan iletişime geçebilirsin, devlet her zaman vatandaşları için en iyisini ister mutlaka silerler kafana takma lisede aldığın cezaları, git çocukşarı döv demiyorum he :) dikkatli olmazsan okuldan atılabilirsin yine sicilinde çok önemli bir olay olmaz ama uğraştırır baya

Yeni konular

Geri
Yukarı