Disiplin Cezası

Ben 7. sınıfım macera aradık. İstiklal Marşı'na inmedik. Müdür Yardımcısı yakaladı: "Pazartesi aileleriniz gelsin." dedi. Çok ciddiydi sizce bu sebepten disipline gider miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Okula, öğretmenlere, öğrencilere vs. saygısızlık edilmesine alıştık. Milli Marşı'ımıza niye saygısızlık ediyorsunuz? Birkaç dakikalık bir şey. Gidin de on kıtayı okuyun demiyorlar. Okumak istemiyorsanız, playback yapın. Milli değerlere biraz saygı gösterin.

Eğer ilk defa disiplin kuruluna gidiliyorsa genelde ikaz verirler fakat bu olay öyle basit bir şey değil. Ben de öğretmen olsam ''velin gelsin'' derdim böyle bir şey yapan öğrencilere.

Göz korkutuyor da olabilir, unutulmayacak bir ceza da verebilir.

O marşın her satırında sizin dedelerinizin, ninelerinizin verdiği mücadeleden bahsediliyor.

Biraz anlayarak okusalar keşke marşımızı. Onu da geçtim, okusalar keşke.

Hayır konuşacaklar sadece. Zaten ilk disiplin vermiyorlar. Uyarı verirler hocalarını çok kızdırdıysan bu kınama olur en son aşama disiplin olur. Geçenlerde ben de yedim oradan biliyorum. :D

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı