Disk bilinmiyor ve başlatılamıyor hatası

SHABBAROS

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Ögrenci
Arkadaşlar dün sorunsuz çalışan Samsung HDD bugün açtığımda gözükmedi. Disk yönetiminden kontrol ettim diski başlat dediğimde hata alıyorum ve kuramıyorum. Ne yapabilirim? İçinde pek önemli dosyalar yok ama biraz pahalıya almıştım.🙁

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    210,6 KB · Görüntüleme: 109
  • image.jpg
    image.jpg
    267,7 KB · Görüntüleme: 105
Chkdsk taraması yapmayı denediniz mi hocam?

Wifi adaptöre göre taşınabilir HDD daha fazla amper ister. Eğer kabloda bir yıpranma var ise bu hata olabilir, birde disk bilgisayara bağlıyken kulağınıza dayayıp dinleyin nasıl bir ses geliyor.

Chkdsk taraması yapmayı denediniz mi hocam?

Hocam tarama için diskin harfi lazımmış. Bende disk hiç gözükmüyor. Disk partda bile yok sadece disk yönetiminde var.

Wi-Fi adaptöre göre taşınabilir HDD daha fazla amper ister. Eğer kabloda bir yıpranma var ise bu hata olabilir, bir de disk bilgisayara bağlıyken kulağınıza dayayıp dinleyin nasıl bir ses geliyor.

Şimdi hatırladım kız arkadaşımla fotoğraflarım vardı içinde. Hiç yoktan onları alamaz mıyım bir şekilde?

Son düzenleme:
Stellar Data Recovery'yi deneyebilirsiniz. Eğer yanılmıyorsam bağlı olarak gözükmeyen cihazlar için de bir çözüm vardı program içerisinde.

@LfueXemble hocam beklemeden anakartı söktüm pinler oksitlenmiş gibi bunları nasıl temizlerim ? Temizlersem düzelme ihtimalı varmıdır.

Dosya Ekleri

• F1FFC139-136F-4288-8178-6645656F35EC.jpeg
    F1FFC139-136F-4288-8178-6645656F35EC.jpeg
    212,4 KB · Görüntüleme: 106

Geri
Yukarı